Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

HOPES Proje Teklif Çağrıları Başladı

Güncelleme Tarihi 21.12.2017

HOPES Projesi (Suriyeliler için Yüksek ve İleri Öğrenim İmkanları ve Perspektifleri), Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de, Suriye’den gelen sığınmacıları ve durumdan etkilenen yerel halkları desteklemek amacıyla yerel ve bölgesel eğitim kurumları tarafından yürütülen yenilikçi, kısa süreli eğitim projelerine fon sağlamaktadır. Proje Teklif Çağrıları açılmıştır.

hopesHOPES HAKKINDA

HOPES, Avrupa Birliği’nin Suriye Krizi’ne yönelik bölgesel yardım fonu tarafından finanse edilen ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), British Council, Campus France ve Nuffic tarafından yürütülen 12 milyon euroluk bir projedir.

Projeninin amacı, orta ögrenim sonrası yaşlarda olan ve Suriye’den gelen mülteciler ile yüksek sayıdaki mülteci akınından etkilenen ev sahibi ülkelerin gençlerinin kaliteli yüksek ve ileri eğitime erişimini kolaylaştırmaktır.

Daha Fazla Bilgi için: www.hopes-madad.org

PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI HAKKINDA

  • Proje Teklif Çağrılarının Spesifik Amaçları, Yüksek ve İleri Öğrenim gören ya da dil kursları alan hedef grupların, 18-32 (ortaöğrenim sonrası) yaş aralığındaki hem Suriyeli hem de Türk gençlerin sayısını arttırmak,
  • Eğitim kurumlarının mültecilerin eğitimi konusundaki kapasite arttırımını sağlayarak hem Suriyeli hem de Türk gençlerin yüksek ve ileri eğitime erişim olanaklarının arttırılması,
  • Ayrıca mültecilerin eğitiminin online kaynaklar, yenilikçi derslere daha iyi erişim ve eğitim desteği ile güçlendirilmesidir.
  • HOPES Projesi Suriyeli Mülteciler ile yerel halk arasındaki sosyal uyum ve diyaloğun geliştirilmesine katkıda bulunan projeleri desteklemektedir.

KİMLER BAŞVURABİLİR ?
Teklif çağrıları ile Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve/veya Suriye’de toplam 14 projeye hibe sağlanacaktır.
Yerel kurumlar, faaliyetleri çerçevesinde, maksimum 12 aylık bir süre için €6.000’dan €60.000’ya kadar fon talep edebilirler.
KAYNAK STGM
NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İkinci tur Proje Teklif Çağrıları 20 Şubat 2018 tarihine kadar açıktır. İlginen adaylar başvurlar ile ilgili daha detaylı bilgiye, başvuru kılavuzu ve formlara www.hopes-madad.org/call-for-proposal/ websitesinden ulaşabilirler.

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI
Başvuru süresince Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de başvurular ile ilgili bilgi verilmek üzere toplantılar düzenlenecektir.

Son Başvuru Tarihi: 20 Şubat 2018

Daha fazla bilgi için:
cfp@hopes-madad.org
www.hopes-madad.org

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.