Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Homofobi ve transfobi karşıtları Eskişehir’de buluştu

Güncelleme Tarihi 03.06.2010
Homofobi ve transfobi karşıtları Eskişehir’de buluştu

İlki 2006`da yapılan ve bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın gerçekleştiği 6 ilden bir tanesi de Eskişehir’di. Eskişehir’de Kaos GL tarafından MorEl Eskişehir LGBTT Oluşumu’yla birlikte düzenlenen etkinlikler kapsamında 6 Mayıs tarihinde STGM Eskişehir YDM ofisinde Ka-Der Ankara Şube Başkanı İlknur Üstün kolaylaştırıcılığında “Toplumsal Cinsiyet Atölyesi” düzenlendi.

Yaklaşık 20 kadar LGBTT bireyin katılımıyla gerçekleşen atölyenin ardından 7 Mayıs tarihinde KESK Çok Amaçlı Salonu’nda “LGBTT Bireyler, İnsan Hakları ve Nefret” konulu bir seminer gerçekleştirildi.


Helsinki Yurttaşlar Derneği’nden Sema Kılıçer moderatörlüğünde düzenlenen seminerde İnsan Hakları Gündemi Derneği’nden Hakan Ataman “Nefret Suçu, Nefret Söylemi”, Bianet ve Kaos GL’den Bawer Çakır “Nefret, İnsan Hakları ve Medya”, Pembe Hayat Derneği’nden Buse Kılıçkaya da “Eryaman Davası ve Çetesi” konularında konuşma yaptılar.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.