TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Herkes İçin Hukuk Online Eğitim Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 22.05.2020

Medya ve Hukuk Çalışmaları Derneği (MLSA) ve Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 4- 28 Haziran tarihleri arasında "Herkes İçin Hukuk" başlıklı bir online eğitim programı düzenliyor. Sivil toplum çalışanları, avukatlar ve insan hakları ile ilgilenen kişilerin başvurularına açık olacak olan ve 8 dersten oluşan program, başvurular arasından seçilen 25 katılımcı ile gerçekleştirilecek. 

İlk 2 saatinin konu anlatımı, son bir saatinin ise tartışma ve soru-cevap şeklinde yürütülmesi planlanan derslerin her biri 3 saat sürecek olup dersler, Jitsi platformu üzerinden canlı olarak yapılacak. İlk hafta 4 ve 5 Haziran tarihlerinde olacak dersler saat 10:00’da başlayacak, diğer haftalardaki derslerin günleri ve saatleri eğitmenlerin ve katılımcıların programlarına göre belirlenecek.
 
Programa katılımda devam zorunluluğu olup, eğitmenler tarafından başarılı bulunan katılımcılara program sonunda katılım belgesi verilecek. Programa katılım ücretsiz.
 
Başvurularınızı, CV ve 300 kelimeyi aşmayacak bir motivasyon yazısı ile 25 Mayıs 2020 tarihine kadar online başvuru formu üzerinden yapabilirsiniz.
 
Program takvimi şöyle; 
  • Hafta (4-5 Haziran)
Dr. Rıza Türmen Uluslararası İnsan Hakları Hukuku ve Koruma Mekanizmaları
 
Av. Aynur Tuncel Yazgan Ceza Muhakemesi Hukukunda Özgürlüklerin Korunması 
  • Hafta (8-14 Haziran)
Doç. Dr. Tolga Şirin Türk Anayasa Hukukunda Temel Hak ve Özgürlüklerin Korunması
 
Av. Veysel Ok İfade ve Basın Özgürlüğü
  • Hafta (15-21 Haziran)
Av. Dr. Ümit Kılınç Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Sistemi
 
Av. Kerem Dikmen LGBTİ+ Hakları
  • Hafta (22- 28 Haziran)
Doç. Dr. Mehmet Rıfat Tınç Mülteci Hukuku ve Sığınmacılar 
 
Av. Tuba Torun Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Hakları
 
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.