Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Heinrich Böll Stiftung Derneği Burs Programı

Güncelleme Tarihi 06.05.2015

Kırsal Kalkınma konusunda yüksek lisans tezi yazmayı planlayan gençlr için burs imkanı. Son başvuru tarihi 26 Haziran.

Grid image

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği (HBSD) olarak Mart 2008'den itibaren kırsal kalkınma ve enerji verimliliği / yenilenebilir enerji alternatiflerinin geliştirilmesi amacıyla bir burs programı yürütmekteyiz. İlgili alanlarda hazırlanacak tezlerin HBSD'nin program başlıklarına ve temel değerlerine uyumlu olması, analizlerinin sosyo-politik bir farkındalık taşıması ve yüksek derecede bilimsel katkıda bulunmaları, bu programa katılan öğrencilerden beklentilerimiz arasında yer alıyor.

Bir sonraki burs programı için son başvuru tarihi:

26 Haziran 2015 Cuma günüdür!

Başvurular,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,
  • Türkiye’de YÖK tarafından tanınmış bir üniversitede yüksek lisans programına kayıtlı,
  • Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji / enerji verimliliği konularını belirlemiş öğrenciler tarafından yapılabilmektedir.

Adrese posta, kargo veya elektronik posta aracılığı ile başvuruda bulunmak mümkündür.

Elektronik posta ile yapılacak başvurular için tüm belgeler eksiksiz taranmış olarak info@tr.boell.org adresine yapılmalıdır.

Burs başvuruları ile ilgili sonuçlar en geç 21 Ağustos 2015 tarihine kadar öğrencilerin kişisel mail adreslerine e-posta yoluyla bildirilecektir.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.