TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hande Kader için İmzala!

Güncelleme Tarihi 17.08.2016

Hande Kader’in katledilmesinin ardından tepkiler büyüyor. Aktivistler sokağa çıkarken change.org’ta Hande Kader için imza kampanyası başlatıldı.

hande kaderHande Kader’in katledilmesinin ardından “Bir Kadın Yakılarak Öldürüldü ve İnsanlık Hala Susuyor. Susma Haykır ve Adalet İste!” başlığı ile bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyayı başlatan trans aktivist Deniz Şapka “Susma, suça ortak olma!” diyerek duyarlı olan herkesi imza kampanyasına destek vermeye çağırdı.

Şapka, açıklamada toplanan imzaların İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı’na iletileceğini belirtti.

Trans aktivist Şapka, kadın cinayetleri karşısında sessiz kalmayan herkesi tıpkı Özgecan ve Münevver Karabulut’u sahiplendikleri gibi Hande Kader’in davasını da sahiplenmeye çağırıyor.

Kampanyaya destek vermek ve transfobiye dur demek için sen de buradan kampanyaya imza verebilirsin.

Kaynak: Pembe Hayat

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.