TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Halit Çelenk Hukuk Ödülleri sahiplerini buluyor

Güncelleme Tarihi 27.04.2015

Ödül Töreni Halit Çelenk’in aramızdan ayrılışının yıldönümünde, 5 Mayıs 2015’te Ankara’da yapılacak.

Halit Çelenk Hukuk Ödülleri sahiplerini buluyor!

Ankara’da toplanan Ödül Seçici Kurulu ilki bu yıl verilecek olan Halit Çelenk Hukuk Ödülüne iki eseri birden layık görmüştür. Söz konusu yapıtlar, Prof. İbrahim Kaboğlu başkanlığındaki Gezi Hukuki İzleme Grubu tarafından hazırlanan “Demokrasi ve Totalitarizm Sarkacındaki Türkiye- Gezi Raporu” ile

Yaman Akdeniz ve Kerem Altıparmak tarafından hazırlanan “İnternet ve İfade Özgürlüğü konulu çalışmalar- Twitter ve YouTube erişim engelleme kararlarının kaldırılması başvuruları” konulu eserlerdir.

Seçici Kurul yapmış olduğu değerlendirmede A.Ü. SBF doktora öğrencisi Göksu Uğurlu'nun Uluslararası Hukuk'ta Üçüncü Dünya yaklaşımlarına dair yüksek lisans tezine ve SBF idare hukuku araştırma görevlisi Nazile İrem Yeşilyurt'un İdari Yargıda yürütmenin durdurulması ve ivedi yargılamaya dair makalesine de teşvik ödülü verilmesine karar vermiştir.

Ödül Töreni Halit Çelenk’in aramızdan ayrılışının yıldönümünde 5 Mayıs 2015’te Ankara’da yapılacaktır.

Çelenk ailesi, Seçici Kurul üyeleri ile destekçi kuruluşumuz TBB adına Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun katılacağı ve açılışını yapacağı törene tüm basın kuruluşları davetlimizdir.

Halit Çelenk Hukuk Ödülleri Seçici ve Düzenleyici Kurulu 

(Prof. Dr. Rona Aybay, Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Ali Murat Özdemir, Ali Rıza Aydın, Serpil Çelenk Güvenç, Dr. İlker Kılıç, Av. Başar Yaltı, Av. Erşen Sansal, Av. Barış Aybay, Av. Bilgütay H.Durna, Av. Özlem Şen Abay)

Tören yer ve saati:

5 Mayıs 2015 saat: 19.00
Türkiye Barolar Birliği Litai Otel Av. Özdemir Özok Konferans Salonu
Oğuzlar Mahallesi İlhami Soysal Sokak No:3 Balgat Ankara 
Ulaşım için Ankara Adliyesi önünden saat 18.00 da servis kaldırılacaktır.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.