TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Hafıza Merkezi veTMMOB işbirliği ile ZER Ekip Katılımlı Gösterim

Güncelleme Tarihi 17.06.2017

"Zer" filmi, Hafıza Merkezi ve TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) İstanbul Şubesi işbirliği ile Atlas Sineması'nda gösterilecek.

Haber fotoğrafı

Film gösteriminin ardından yönetmen Kazım Öz ve film ekibinin katılımıyla bir söyleşinin de gerçekleştirileceği etkinlik 20 Haziran saat 21.00'de Atlas Sineması'nda gerçekleştirilecek.

Filmin tanıtım yazısı şöyle:

Zer, 1938’de Dersim acılarını yaşayanlardan olan babaannesi Zarife’nin kendisine söylediği şarkının peşinden giden Jan’ın hikâyesidir. Zarife bugüne kadar bu şarkıda kimliğini ve geçmişini saklamıştır. Kanser tedavisi için New York’a getirildiğinde birbirlerini pek de tanımayan Jan ve babaannesi, bu tedavi sırasında yakınlaşırlar ve Jan’ın hayatı değişmeye başlar. Jan babaannesinin kendisine söylediği şarkının izini sürmeye karar verir. New York’tan Dersim’e bir arayış hikâyesine çıkan Jan yolun sonunda kendisine ulaşacak mıdır? Kazım Öz bu filmi ile bir büyüme hikâyesinin en ücra köşelerinde dâhi ışık olan yerler vardır diyor. Köklerine doğru yola koyulanların hikâyesi: Zer

ZER | Yönetmen: Kazım Öz / Senaryo: Kazım Öz / Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran, Eyüp Boz, Orçun Özkılıç / Özgün Müzik: Mustafa Biber / Kurgu: Kazım Öz, Thomas Balkenhol / Oyuncular: Nik Xhelilaj, Güler Ökten, Levent Özdilek, Füsun Demirel, Tomris İncer, Haleigh Ciel, Teresa Anne Volgenau, Ahmet Aslan / Yapımcılar: Kazım Öz, Meral Balık, Turan Tokel / Ortak Yapımcılar: Zülfiye Akkulak, Adnan Hilton Pehlivan, İsmail Öz

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.