TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Habitat Derneği'nden Bilgisayar Bilimleri Haftasına Destek Çağrısı

Güncelleme Tarihi 14.11.2018

Habitat Derneği, herkesi “Bilgisayar Bilimleri Haftasında”, 3-9 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği Hour of Code Kampanyasına desteğe çağırıyor. Kampanyaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi  29 Kasım 2018. Kampanya kapsamında konuyla ilgilenenler kendi şehirlerinde kodlama etkinliği düzenleyerek bu konudaki  farkındalığın arttırılmasına destek olabilirler.

 

Destek olmak isteyenler için Habitat Derneği'nin çağrısı şöyle; 

Günümüzde “kod okuryazarlığı” önemli bir kavram olarak öne çıkıyor. Kod yazmanın inovatif düşünmeyi ve girişimciliği teşvik ettiğine inanan global code.org girişimi tüm dünyada herkesi kod yazmaya davet eden ve cesaretlendiren çeşitli etkinlikler düzenlenmesine öncülük ediyor. Bu amaç ile öncülük ettiği etkinliklerden bir tanesi de Hour of Code Kampanyası.

Hour of Code Kampanyası her sene olduğu gibi bu sene detüm dünyada eş zamanlı olarak uygulanacaktır. Biz de Habitat olarak küresel çaptaki bu kampanyayı çeşitli etkinliklerle desteklemek istiyoruz.

Nasıl Destek Olabilirsiniz / Neler Yapabilirsiniz?

Bu amaçla siz de yerellerinizde 3 – 9 Aralık 2018 tarihleri arasında etkinlik düzenleyerek kampanyaya destek olabilirsiniz.

Etkinliği düzenlerken;

  • Okullarda Hour of Code hakkında başvurunuzu yaptıktan sonra sizlerle paylaşacağımız bilgilendirici sunumu yapabilirsiniz.
  • code.org sitesindeki online eğitim içeriklerini kullanarak okullardaki çocuklara kodlama deneyimi yaşamalarına öncülük edebilir, bir saatlik kodlama workshopları düzenleyebilirsiniz.
  • Kodlamanın temeli konusunda kendi kurumlarınıza ya da yerel paydaşlarınıza yönelik bilgilendirici yerel eğitimler düzenleyebilirsiniz. Bu kapsamda; KODU Game Lab, Minecraft ve Scratch eğitim müfredatlarını da uygulayabilirsiniz.
  • Kodlama haftasında gerçekleştireceğiniz etkinlikleri #habitatheryerde ve #kodlamasaati veya #HourOfCode etiketleri ile sosyal medyada paylaşınız.

İlgili bilgilendirici siteler: hourofcode.com/tr |  code.org  |  csedweek.org

Küresel çaptaki bu kampanyaya destek vermek için aşağıdaki başvuru formunu doldurup bize materyal talebinde bulunabilirsiniz.

Başvurunuzu yapmak için tıklayınız.

Sorularınız için  bilisim@habitatdernegi.org maili üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.