Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter

Habitat Derneği Minik Eller Kod Yazıyor Projesi İçin Gönüllü Eğitmen Aranıyor

Güncelleme Tarihi 10.02.2019

Habitat Derneği, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefleyen Minik Eller Kod Yazıyor Projesi kapsamında görev alacak gönüllü eğitmenlerini arıyor. Başvuru için son tarih 15 Şubat 2019.

Minik Eller Kod Yazıyor Projesi’nin 21-24 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve 25 kişiyle sınırlı eğitmen eğitimine, proje kapsamında, pilot uygulama illerinden gelen başvurular kabul edilecek.  

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip, çocuklara kodlama eğitimi vermeye hedefli, 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurması bekleniyor.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle işbirliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda 8 saatlik yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde 8-12 yaş aralığındaki en az 50 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları bekleniyor. 

Gönüllü eğitmenlerin ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.