TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

haberler.com - 27.11.2007

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi Törenle Açıldı
 
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (Stgm) Tarafından Çevre İllerdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının Gelişimine ve Güçlenmelerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Kurulan 'Stgm Adana Yerel Destek Merkezi'nin Ofisi, Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) tarafından çevre illerdeki sivil toplum kuruluşlarının gelişimine ve güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan 'STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin ofisi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kocavezir İş Geliştirme Merkezi'nde (İŞGEM) düzenlenen törenle STGM Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi hizmete açıldı. Törene Adana Valısı İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı ve STGM Adana Temsilcisi Süleyman Onatça, STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut, STGM Genel Müdürü Sunay Demircan, STGM Adana Yerel Destek Merkezi Leyla Sağlamtimur, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Avrupa Demokrasi ve İnsan Hakları Girişimi Sorumlu 

Müdiresi Aycan Akdeniz ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Törende bir konuşma yapan Leyla Sağlamtimur, STGM'lerin, sivil toplum kuruluşlarının katılımcı demokraside daha etkin rol alabilmesi için kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri yönünde ihtiyaç duydukları konularda destek vermek üzere kurulduğunu söyledi. Hedef olarak kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler ve kültür-sanat konularında çalışan sivil toplum kuruluşlarına destek verdiklerini belirten Sağlamtimur, "STGM

Adana Yerel Destek Merkezi Ofisi; Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin ve Niğde illerindeki sivil toplum kuruluşlarına kurumsal kapasite geliştirme, proje döngüsü yönetimi eğitimleri, kampanya, ağ kurma ve kurumsal destek hizmetleri verecek bölgesel bir merkez niteliğinde olacak" diye konuştu.

http://www.haberler.com/stgm-adana-yerel-destek-merkezi-nin-ofisi-torenle-haberi/

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.