TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

haber5 - 25.09.2009

Güncelleme Tarihi 15.10.2010

Maçka'da 'Sivil Sesler Festivali'

Sivil Toplum Gelistirme Merkezinin 25-26 Eylül 2009 tarihlerinde Sivil Sesler Festivali İstanbulda Macka Parkinda düzenlenecek.Festival sivil toplum kurulusu ve gonullulerini bir araya getirecek.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin 25-26 Eylül 2009 tarihleri arasında “Sivil Sesler Festivali” İstanbul’da  Macka Parkı'nda düzenlenecek. 

İLKDER, AKDER, Başkent Kadın Platformu ve Hazar dernekleri de festivalde stant açıp, 26 eylül saat 15.00- 16.30 arasında, “Neyi giyinmeli, neyi giyinmemeli” belgeseli sonrası “başörtülü kadınlar başörtüsü dışında ne konuşur” başlıklısoylesiye katılacak.

İlginç konu ve konukları olan ve degişik sivil toplum kuruluşu ve gönüllülerini bir araya getirecek.

Sivil toplum örgütlerinin festivali

 Bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin teması ‘Sivil Toplum ve Değişim’, amacı ise daha örgütlü ve güçlü bir sivil toplumun oluşmasına olanak sağlamak için sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesini ve çalışma alanlarında yarattıkları değişimin görünür olmasını sağlamak.

STGM’nin çalışma alanına giren yedi tematik alandaki (toplumsal cinsiyet, insan hakları, cevre, engelli hakları, gençlik, çocuk ve kültür/kültürel hakları), yerel ölçekli örgütler basta olmak üzere olmak üzere aktif olarak çalışan tüm sivil toplum örgütlerini, AB üye ve aday üye ülkelerden sivil toplum örgütü tecilcilerini festivale davet ediyoruz. Festival, ayni zamanda, yurttaşlara ve bu alanda etkili olabilecek, sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerine destek verecek herkese acık.

Sivil Sesler Festivali nedir?
Sivil Sesler, sivil toplum örgütlerinin farklı alanlardaki deneyimlerini, düşüncelerini, hayallerini ve kendilerine özgü çalışmalarını paylaşabilecekleri bir festival. Festival, sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmelerini, deneyim paylaşmalarını, ortak çalışma alanları oluşturulabilmesi için fırsat yaratılmasını, her şeyden önemlisi sivil toplum örgütlerinin yarattığı değişimi görünür kılmayı amaçlıyor.

Festivalin bir temasi var mi?
Bu yil ilki duzenlenecek festivalin temasi “Sivil Toplum ve Degisim”. Festival her yil farkli basliklar altinda duzenlenmesi planlaniyor.

Festivalde kimler olacak?
Sivil sesler festivali herkese acik bir festival. Festivale Turkiye’nin degisik bolgelerindeki farkli renkte ve sesteki sivil orgutlerinin katilmasi planlaniyor. Festivale katilim icin AB aday ve aday ulkelerdeki sivil toplum orgutlerine de cagri yapildi. Actiklari stantlar ve gerceklestirdikleri faaliyetlerle yaklasik 100 sivil toplum orgutunun festivale katilmasi  planlaniyor.

Festivalde neler olacak?
Festival’de eş zamanlı    olarak sivil toplum örgütlerinin tanıtım stantları açılacak, mini konserler, sergiler, kampanyalar, atölye calışmaları, iyi örnek sunumları, deneyim paylaşımları, tematik calışma grupları,  söyleşiler ve çeşitli gösteriler düzenlenecek.

http://www.haber5.com/news_details?id=25640

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.