TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Gündem Online 07.01.2009

Güncelleme Tarihi 04.11.2010

Diyarbakır'da gençliği istihdam projesi

Diyarbakır Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Dünya Bankası'nın desteğiyle oluşturulan proje ile Diyarbakır'daki genç potansiyelini istihdam etmeyi amaçlıyor.

STGM, Dünya Bankası desteğiyle hazırlanan 'Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi Şekillendirelim Projesi'nin tanıtımı yapıldı. Diyarbakır Kent Gönüllüleri binasında yapılan tanıtıma, Diyarbakır STGM Başkanı Lezgin Yalçın, Ankara Gençlik Servisleri Merkezi Koordinatörü Mehmet Arslan ve sivil toplum kuruluşları katıldı.

Programın tanıtımını yapan Arslan, projenin Dünya Bankası tarafından desteklendiğini belirtti. Yapılacak projeyle beraber Türkiye'de atıl durumda olan 13 milyon gence istihdam sağlanmasının amaçlandığını belirten Arslan, Türkiye'deki gençlik potansiyelinin değerlendirilmemesi halinde gençliğin 2020'de yaşlı bir neslin ortaya çıkacağına işaret etti. Projeyle beraber gençlerin yaratıcılıklarının ortaya koyacaklarını söyleyen Arslan, 'Yapılacak projeyle, gençlerin karşı karşıya kaldıkları zorluklar ortan kaldırılacak, toplumsal girişimlerin önü açılacak, işsizliğin önüne geçilecek, yerel istihdamlar sağlanacak ve somut projeler oluşturulacaktır' diye konuştu. Gençlerin kendi oluşturacağı projelerin en az 3 ay en fazla ise 10 ay içinde gerçekleşmesi gerektiğini belirten Arslan, her proje başına 20 bin dolar ödenek ayrıldığını ifade etti.

http://www.gundem-online.com/haber.asp?haberid=66366

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.