TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Göç ve Sivil Toplum Eğitimleri Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 25.12.2019

Göç ve uluslararası koruma alanında çalışan STK’ların kapasitelerinin geliştirilmesi ve AB mevkidaşları ve kamu kurumları ile iş birliğinin geliştirilmesini hedefleyen Göç & Sivil Toplum projesi kapsamında düzenlenecek eğitimler için başvurular açıldı. 

Göç alanında çalışan STK’ların göç alanında politika ve karar almaya katkıda bulunmaları ve bu alandaki karar ve politikaların uygulanmasında yer almaları konusunda teknik bilgi ve kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek eğitimler sekiz farklı ilde gerçekleştirilecek.
 
 
Eğitim İçeriği şöyle;
  • Göç kavramı ve uluslararası göç
  • Göç ve Uluslararası Koruma alanındaki uluslararası hukuki çerçeve
  • Türkiye’de göç alanındaki gelişmeler ve ulusal mevzuat
  • Türkiye’de göç alanında ilgili kamu aktörleri tarafından öngörülen perspektif çerçevesinde STK’lar ve kamu aktörleri arasındaki potansiyel iş birliği hakkında görüşlerin alınması
  • Fon Bulma ve Proje Geliştirme
Eğitime Katılım Kriterleri ise şöyle, 
  • Göç ve uluslararası koruma alanında faaliyet gösteren dernek ya da vakıf çalışanı STK temsilcileri,
  • Göçmen, mülteciler ve insan kaçakçılığı mağdurlarına yönelik hizmet sunumunda bulunan STK temsilcileri,
  • 1. ve 2. maddelerde belirtilen şartların sağlanması durumunda, eğitime katılım için başvuruda bulunanlara başvuru sırasına göre öncelik verilecektir.
  • Aynı dernek/vakıf temsilcileri eğitime katılabilmekle birlikte katılımcı sayılarında kadın-erkek sayısının eşit olması beklenmektedir. Proje kapsamında düzenlenen eğitimler kapsamındaki katılımcı dağılımının, cinsiyet dengesini sağlaması hedeflenmektedir.

Eğitimler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://gocvesiviltoplum.org/dokumanlar/ adresinden bilgi notuna ulaşabilirsiniz.

Eğitimlere başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

Göç ve Sivil Toplum Projesi hakkında detaylı bilgi almak için http://gocvesiviltoplum.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.