TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Geniş Katılımlı Sosyal Medya Eğitimi Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi 17.07.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında geniş katılımlı Sosyal Medya Eğitimi tamamlandı.

Haziran ayında kısıtlı sayı ile gerçekleştirdiğimiz ancak yoğun talep nedeniyle başvurularına olumlu yanıt veremediğimiz tüm STÖ katılımcılarına açık olarak düzenlenen eğitim 30 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi.

STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt ile Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş tarafından gerçekleştirilen eğitimleri 100'e yakın STÖ temsilcisi aktif olarak takip etti.
 
STÖ’ler İçin Sosyal Medya Eğitimi kavramlar, taktikler ve sosyal medya iletişim planı etrafında STÖ’lerin farklı sosyal mecralara uygun nasıl bir iletişim yürütebilecekleri sorusuna odaklanırken Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Linkedin, TikTok mecralarına özel video ve eğitim içerikleri katılımcılarla paylaşıldı.
 
Bu mecralarla ilgili dikkat edilmesi gerekenlerin yanında STÖ’lerin savunuculuk, lobicilik, kaynak yaratma gibi konularda bu mecraları nasıl kullanabilecekleri ele alındı. Tüm konularla ilgili tartışma soruları ve katılımcı deneyimleri ile zenginleşen eğitim tamamlandı.
 
COVID-19 pandemisiyle yeni sürece adapte edilen eğitimler önümüzdeki günlerde farklı başlıklarda devam edeecek.
 
Yeni eğitimleri takip etmek için STGM e-bültenine abone olabilirsiniz.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.