Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Gençlik Projelerine Hibe Desteği

Güncelleme Tarihi 25.04.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarına hibe desteğinde bulunacak.

“Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Bağımlılıkla Mücadele”, “Kültür ve Sanat”, “Yenilikçi Fikir”, “Sosyal Uyum”, “Kitap Kahve” ve “Mobil Gençlik Merkezi” alanlarında sunulan projelere maddi destek verecek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı destek programına 27 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında başvurulabilecek.  Sunulan ve kabul edilen projelere 10 bin – 150 bin TL arasında destek verilecek.

Mobil Gençlik Merkezi projeleri için Bakanlığa bağlı bir Gençlik Merkezi ile işbirliği protokolü imzalayan STK’lar proje teklifinde bulunabilecek. Proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Proje başvuruları online ortamda yapılacakken, proje başvurusunun yapılabilmesi için proje koordinatörlerinin  öncelikli olarak e-devlet sistemine kayıt olması gerekiyor. Proje teklifleri ise başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacak. Program kapsamında her bir proje yürütücüsünün en fazla iki proje teklifi değerlendirmeye alınacak, aynı Proje Koordinatörü tarafından Programa en fazla iki proje teklifi sunulabilecek.

Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecek.

Başvuru Program Kılavuzu için lütfen bakınız. 

Proje başvuruları 27 Nisan 2018 tarihinde saat 09.00’da başlayacak. Başvurular 13 Mayıs 2018 tarihinde saat 24.00’te sona erecek.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.