Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gençlik Destek Hattı: İstersen Yanındayız

Güncelleme Tarihi 19.04.2016

Öz-Ge-Der,  Mayıs 2012 de, Türkiye’ de az sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen çağrı hattı çalışmalarından biri olan “Gençlik Destek Hattı” uygulamasını hizmete sokmuştur. 

gençlik destek hattıDerneğimiz, Gençlik Destek Hattının hizmete girmesi ile “CHI-Uluslararası Çocuk Yardım Hattı Birliği” nin de Türkiye’den tek üyesi olmuştur. Bu seneye kadar Türkiye’ deki 3 cezaevi ve eğitim evinden tahliye edilen çocuklara yönelik hizmet vermekte olan “Gençlik Destek Hattı” yeniden yapılandırılarak , 0850 455 00 70 numaralı hattan Türkiye genelinde 12-21 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere hizmet vermeye başlamıştır.

“Gençlik Destek Hattı “ başta cezaevleri ve eğitim evlerinden tahliye olan/olacak, DS gözetimi altında bulunan çocuk ve gençler olmak üzere, risk altındaki tüm çocuk ve gençlere, ailelerine danışmanlık ve bireysel destek hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için www.genclikdestekhatti.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.