TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Gençlik Destek Hattı: İstersen Yanındayız

Güncelleme Tarihi 19.04.2016

Öz-Ge-Der,  Mayıs 2012 de, Türkiye’ de az sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen çağrı hattı çalışmalarından biri olan “Gençlik Destek Hattı” uygulamasını hizmete sokmuştur. 

gençlik destek hattıDerneğimiz, Gençlik Destek Hattının hizmete girmesi ile “CHI-Uluslararası Çocuk Yardım Hattı Birliği” nin de Türkiye’den tek üyesi olmuştur. Bu seneye kadar Türkiye’ deki 3 cezaevi ve eğitim evinden tahliye edilen çocuklara yönelik hizmet vermekte olan “Gençlik Destek Hattı” yeniden yapılandırılarak , 0850 455 00 70 numaralı hattan Türkiye genelinde 12-21 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere hizmet vermeye başlamıştır.

“Gençlik Destek Hattı “ başta cezaevleri ve eğitim evlerinden tahliye olan/olacak, DS gözetimi altında bulunan çocuk ve gençler olmak üzere, risk altındaki tüm çocuk ve gençlere, ailelerine danışmanlık ve bireysel destek hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için www.genclikdestekhatti.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.