Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler Programı İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 07.02.2019

Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, 20-30 yaş arası gençler için dördüncüsü gerçekleştireceği eğitim programına başvuruları kabul etmeye başladı. Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı gençlerin hem kendi kişisel kapasitelerini geliştirmelerini hem de politik konular üzerinde kafa yormalarını amaçlıyor. 

Program beş politik ve üç metodolojik olmak üzere sekiz ayrı eğitimi içeriyor. Uygulamalı bir eğitim olarak tasarlanan programda politik eğitimlerde; sosyal demokrasi prensipleri, insan hakları ve vatandaşlık, toplumsal cinsiyet, sendikalar ve işçi hareketleri ifade özgürlüğü ve medya başlıkları;  metodolojik eğitimlerde ise, takım oluşturma, sivil toplum örgütlerinde yönetim ve proje yönetimi başlıkları ele alınacak. 

2019 Nisan ve 2020 Nisan arasında hafta sonlarında arasında yapılacak. 1 yıl olarak kurgulanmış programı tamamlayan katılımcılara, program sonunda Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği tarafından katılım belgesi verilecek. 

Başvuru hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitime başburmak isteyenler 06 Mart 2019 saat 18.00’e kadar gyyys@festr.org adresine başvuru yapabilirler. Programa katılım ücretsizdir. İstanbul dışından geleceklerin yol ve konaklama giderleri karşılanacak.  

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.