TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler Programı

Güncelleme Tarihi 05.12.2013

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) 40'ın üzerinde ülkede sadece gençlere yönelik eğitim programları yürütmekte. Birbirlerinden haberdar olarak ve bir iletişim ağını koruyarak yürütülen bu programların bir benzerini FES Türkiye Temsilciliği olarak açıyoruz. Gençlerle Yeni Yollar Yeni Süreçler (GYYYS) Programı'yla, gençlerin hem kendi kişisel kapasitelerini geliştirmelerini hem de politik konular üzerinde kafa yorup, birlikte aktif tartışmalar yürütmelerini hedefliyoruz.

GYYEğitimlerde aktif ve katılımcı bir yöntem izlenerek, gruplar halinde kolektif çalışılmalar da yapılacaktır. Program çerçevesinde katılımcıların mini projeler kurgulamaları ve kolektif çalışmayı bu projeler üzerinden yürütmeleri beklenmektedir. Bu projelerle, eğitimlerde edinilen bilginin uygulamaya geçirilmesi için katılımcılara olanak yaratılması düşünülmüştür. Yanı sıra eğitimlere, uluslararası uzmanların ve eğitimcilerin zaman zaman katılımıyla, Türkiye dışındaki deneyimlerin aktarılması da sağlanacaktır.

Şubat 2014 - Nisan 2015 tarihleri arasında, hafta sonlarında yapılmak üzere, 1,5 yıllık olarak kurgulanmış programı tamamlayan katılımcılara, program sonunda Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği tarafından sertifika verilecektir.


10 MODÜLDEN OLUŞAN PROGRAMIN EĞİTİM KONULARI ŞU ŞEKİLDEDİR:

Metodolojik Eğitimler
Takım Oluşturma Liderlik
İletişim Becerileri
İletişim Stratejileri
Proje Yönetimi

Politik Eğitimler :

Sosyal Demokrasi Prensipleri
İnsan Hakları ve Vatandaşlık
Toplumsal Cinsiyet
Demokratik Sistemler ve Dönüşümler
İfade Özgürlüğü ve Medyanın Rolü


friedrich ebertBaşvuru koşulları

- 20 - 30 yaşları arasındaysan,

- Politik konularla, Türkiye'deki toplumsal olaylarla ilgileniyorsan,

- Bir sivil toplum kuruluşuyla, üniversitendeki bir öğrenci grubuyla, sendikalarla, bir siyasi partiyle, ya da bir inisiyatifle az/çok ilişkin varsa,

- Böyle bir programa zaman ayırabileceğini ve hazır olduğunu düşünüyorsan,
Eğitim için 16.12.2013 tarihine kadar gyyys@festr.org adresine başvurabilirsin.

Programa katılım ücretsizdir. İstanbul dışından geleceklerin yol ve konaklama giderleri karşılanacaktır. Ön elemeden geçenlerle yüz yüze görüşme yapılacak, görüşme yeri ve zamanı e-posta yoluyla Aralık ayı içerisinde kendilerine iletilecektir.

http://www.fes-tuerkei.org/pages/tuerkce/giris-sayfasi.php?lang=TR

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.