Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gençler ile İnsan Hakları Ulusal Eğitimleri 2018

Güncelleme Tarihi 30.11.2017

Bu teklif çağrısı Avrupa Konseyi “Demokrasi için Gençlik” programı çerçevesinde açılmıştır. Bu çağrıyla, Avrupa Konseyi Demokratik Yurttaşlık Eğitimi ve İnsan Hakları Eğitimi Şartı’nın eğitici eğitimleriyle ve informel öğrenme ve gençlik çalışmalarıyla çarpan etkisi yaratacak ulusal veya bölgesel projeleri destelemek ve/veya eş-finansman sağlamak amaçlanmaktadır.

compass wheel

İnsan Hakları Ulusal ve Bölgesel Eğitim Kursları (NTC), genç liderleri ve genç çalışanları Compass’ı ve metodolojik yaklaşımını kullanarak okullarda ve kamu kurumlarında eğitici olarak yetiştirme fırsatı sağlar. Katılımcılara ayrıca Avrupa Konseyi Demokratik Yurttaşlık Eğitimi ve İnsan Hakları Eğitimi Şartı kapsamındaki çalışmalar da tanıtılacaktır.

Seçilen başvurular aşağıdaki üç şekilde desteklenecektir:

  • Eğitimle ilgili tavsiyeler (Genellikle sözleşmeli bir eğitici aracılığıyla veya bir eğitim danışmanının doğrudan katılımıyla gerçekleşir.)
  • 6.000 Euro’ya kadar finansal destek
  • Kurumsal destek
    Çeviri:STGM

Teklif çağrısı 20 Aralık 2017 tarihine kadar açıktır. İlgili adaylar başvuru formu ve bütçesini dys.nrtc@coe.int e-posta adresine göndermelidir.

Detaylı bilgi ve başvuru için burayı incelemenizi öneririz

Çeviri:STGM

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.