TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) İkinci Dönem Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 15.09.2020

Gazeteciler Cemiyeti’nin Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla yürüttüğü Demokrasi için Medya / Medya için Demokrasi Projesi (M4D) kapsamında oluşturulan Genç Gazeteciler için Destek Aracı (GGDA) ikinci dönem başvuruları 7 Eylül-7 Ekim 2020 tarihleri arasında alınıyor.

18-35 yaş arasındaki genç gazetecilerin mesleklerini yapabilmeleri için elverişli ortamı sağlamak üzere tasarlanan GGDA Destek aracına başvurular 7 Ekim, saat 18.00’e kadar alınacak.
 
 
Genç Gazeteciler için Destek Aracı nedir?
 
GGDA, genç gazetecilerin gazetecilik mesleğinin normlarını ve etik değerlerini sahiplenerek, mesleklerini yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları ortamın sağlanması amacıyla oluşturan bir ayni destek programıdır. Ayni destek, sunulacak desteğin nakit yerine mal ya da hizmetle karşılanması durumudur. Bu kapsamda başvuru sahibine doğrudan bir para transferi yapılmaz.
 
Kimler başvuru yapabilir?

GGDA, özellikle serbest çalışan ve mesleklerini herhangi bir mali getiri olmaksızın ya da düzensiz bir getiri ile bloglarda ve haber portallarında devam ettirmeye çalışan genç gazetecilerin başvurusuna açık.

GGDA kapsamında, halihazırda bir medya kurum ve kuruluşuna basın iş sözleşmesi ile bağlı olmayan, serbest çalışan genç gazetecilerin çalışmalarına öncelik verilecek.
Destek aracı 18-35 yaş arasındaki gazetecilerin bireysel başvurularına açık olacak.

GGDA destek bütçesi nedir?
 
GGDA altında uygun bulunan başvurulara 500 Avro’dan 1500 Avro’ya kadar ayni destek sağlanacak.
 
Nasıl başvuru yapılır?

Başvuru yapmadan önce http://media4democracy.org/destekler/#Donemsel adresinde bulunan Başvuru Rehberi ve Başvuru Formu’nu dikkatle incelemeniz tavsiye edilir. Aynı sayfada GGDA kapsamında uygun olabilecek faaliyetleri ve bütçe kalemlerini de bulabilirsiniz.
 
Başvuru Rehberi'ni incelemek için buraya tıklayın.
 
Detaylı bilgi için: http://media4democracy.org/duyurular/gen-gazeteciler-iin-destek-araci-ggda-ikinci-dnem-basvurulari-basladi
 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.