TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Genç Bilim İnsanı Ödülleri için Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 22.12.2015

Genç Bilim İnsanı Ödülleri için Başvurular Başladı.

Bilim Kahramanları Derneği tarafından her yıl düzenlenen Genç Bilim İnsanı Ödülleri, dördüncü kez sahiplerini arıyor. Ülkemizdeki genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek üzere verilecek ödüllerin bu yılki ev sahipleri: Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut olacak. Başvurular için son tarih 29 Şubat 2016.   

21-12-2015 İSTANBUL – “Her Çocuk Mucit Doğar” söylemiyle birçok projeye imza atan Bilim Kahramanları Derneği’nin yürüttüğü Genç Bilim İnsanı Ödülleri sahiplerini bekliyor. Projenin Seçici Kurul’unu da belirleyen ev sahipleri bu yıl Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut olacak.

Her yıl üç farklı üniversitenin rektörünün destek verdiği 2015 Genç Bilim İnsanı Ödülleri; Temel Bilimler ve Mühendislik alanlarına katkıda bulunan, ülkemizde bu alanların görünürlüğünün artmasına ve gelişmesine öncülük eden 38 yaşın altındaki, bilim insanlarına veriliyor. Genç Bilim İnsanı Ödülleri’ne başvuru için son tarih 29 Şubat 2016.

Başvurular yalnızca http://www.bilimkahramanlari.org/yilinbiliminsani/basvuru adresinden online başvuru formu doldurularak yapılabiliyor. Bilim Kahramanları Derneği “Genç Bilim İnsanı Ödülleri’ seçici kurulun değerlendirme sürecinin ardından, Haziran ayında İstanbul’da yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu yıl dördüncü kez verilecek olan Genç Bilim İnsanı Ödül Töreni süreçlerini, Bilim Kahramanları Derneği olarak, üç çok değerli rektörle işbirliği içinde yürütüyoruz. Başvurular, seçici kurul tarafından, bilime, bilimin yayılmasına ve bilimin toplum yararına kullanılmasına katkı kriterlerine göre değerlendiriliyor. Değerli rektörlerimize, atadıkları Seçici Kurul üyelerimize, tüm destekçilerimize, gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz.”

 

Bilim Kahramanları Derneği Hakkında:

Bilimi toplumun odak noktasına getirmek amacıyla gönüllü bir ekip ile yola çıkan ‘Bilim Kahramanları Derneği’, her yaştan öğrenciyi bilim ile buluşturan, kar amacı gütmeyen, kamu yararı gözeten bir kurumdur. Bilim Kahramanları Derneği, tamamen gönüllük prensibiyle tüm yaş gruplarından öğrencileri, dünyanın önemli bilim etkinlikleriyle buluşturuyor.

Bilim Kahramanları Derneği ayrıca ülkemizdeki bilim insanlarını onurlandırmak amacıyla her yıl 3 farklı üniversite rektörünün ev sahipliğinde Genç Bilim İnsanı Ödülleri’ projesini gerçekleştirmektedir.   Bu proje kapsamında, ülkemizde temel bilimler ve mühendislik alanlarına katkıda bulunmuş, bu alanların gelişmesinde öncü olmuş, bilim ve mühendisliğin toplum yararına kullanılmasında etkin olmuş bilim insanları seçilir ve ödüllendirilir. http://www.bilimkahramanlari.org/tr/genc-bilim-insani-odulleri/

Bilim Kahramanları Derneği bu yıl düzenlediği etkinliklere önemli bir bilimsel buluşmanın Türkiye ayağını ekledi. 55 ülkeden 20 binin üzerinde takımın katıldığı Dünya Robot Olimpiyatı, öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini ‘düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları’ düzenleyerek geliştirmeyi amaçlıyor. http://www.bilimkahramanlari.org/tr/dunya-robot-olimpiyati/

 

Bilgi İçin:

İlgili kişi: Erdem Laçinkaya

Tel: 0.212.284.74.18

e-posta: erdem@bilimkahramanlari.org

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.