TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Genç Avrupalılar Çalışma Arkadaşlarını Arıyor!

Güncelleme Tarihi 21.03.2014

Genç Avrupalılar Kimdir?

Genç Avrupalılar Derneği, Türkiye'nin geleceğini Avrupa'da görenleri birleştirmek için kurulan bir gençlik hareketidir! Türkiye’nin Avrupa Birliği'ne katılım müzakerelerinin daha iyi anlaşılmasına destek olmayı amaçlayan, Türkiye’de Avrupa değerlerinin benimsenmesini savunan, insan haklarını, demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş bir oluşumdur.

Genç Avrupalılar; tüm ideolojik ve siyasi yapılanmalara eşit mesafede duran, Türkiye’de adil, eşitlikçi ve çok sesli yönetimi arzulayan, Türkiye demokrasisinin ileriye gitmesi için önemli olan içerikler çerçevesinde çeşitli görüşlerin serbestçe dile getirilebildiği bir gençlik platformu olmayı hedeflemektedir.

Türkiye demokrasisinin ileriye gitmesi, giderek federalleşen Avrupa’yla kurulacak daha sıkı bir bütünleşme Türkiye’de ve öteki ülkelerde yaşayan milyonlarca insanın refahı ve güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Bu amaca yönelik olarak, Genç Avrupalılar Avrupa’yı vatandaşlarına yakınlaştırdığı gibi, vatandaşları da Avrupa’ya yakınlaştırmaktadır. Genç Avrupalılar ayrıca Türkiye’de, Avrupa Birliği’nde, Avrupa Konseyi’nde ve diğer kuruluşlarda etkin, demokratik ve şeffaf karar mekanizmalarının yanı sıra birlik içi demokrasinin tam anlamıyla kurulmasını da amaçlamaktadır.

genç avrupalılar

Genç Avrupalılar’ın amaçları şunlardır:

1. Avrupa değerlerini desteklemek;
2. Turkiye’nin AB’ye giriş sürecine yönelik olumlu bir duruş sergilemek;
3. Avrupa meselelerinde farkındalık yaratmak ve belirli konularda diyaloğu canlı tutmak;
4. Türkiye’nin aktif rol üstlenebileceği gerçek bir Avrupa federasyonunun oluşumuna katkı sunmak.

Genç Avrupalılar Seni Bekliyor...

Genç Avrupalılar Derneği'ne ve JEF ailesinin katılmak istiyor musun?

Facebook sayfası: https://www.facebook.com/GencAvrupalilarDernegi
Twitter: @JEFTurkey

Komisyon üyesi olmak için aşağıdaki başvuru formunu 7 Nisan 2014'e kadar doldurman yeterlidir. (Başvuru formu:http://bit.ly/1onoY7L)

Genç Avrupalılar Derneği'nin üyesi olmak aynı zamanda otomatik olarak Young European Federalists [JEF] (http://jef.eu) ’in üyesi olmak anlamına geliyor. JEF, 30’un üzerinde ülkede 30,000 genç üyesiyle Avrupa’nın bütünleşmesini savunan bütün Avrupa’ya yayılmış bir organizasyondur.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.