TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu

Güncelleme Tarihi 06.07.2015

Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu yeni dönem başvuruları 10 Temmuz’a kadar uzatıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes işbirliğiyle, sürdürülebilir turizm modelleri yaratarak yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun 12 Mayıs’ta başlayan yeni dönem başvuruları, yoğun talep nedeniyle 1 hafta uzatıldı. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun ikinci dönemi için son başvuru tarihi 3 Temmuz’dan 10 Temmuz’a uzatıldı.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında; yerel ürün geliştirilmesinden sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına, yeni işgücü yaratılmasından yerel alanda kapasite geliştirilmesine kadar geniş bir perspektifteki projeler değerlendirmeye alınacak. Seçilecek projelere fon desteğinin yanı sıra iletişim, eğidtim ve mentorluk desteği de sağlanacak.

Projenin ilk yılında  ‘0 Misia Projesi’, ‘Mardin’de Kadın Liderliğinde Sürdürülebilir Turizm Girişimlerinin Yaratılması Projesi’ ve ‘Seferihisar’ın Geleneksel Mutfağı Projesi’ destek kapsamına alınırken; ikinci dönemde desteklenmek üzere ‘Dünyanın En Eski Tapınağı Göbeklitepe’de Taş İşçiliği’, ‘Malatya'nın Mirası Arslantepe’ ve ‘Safranbolu Hatırası Projesi’ seçildi.

Gelecek Turizmde hakkında

Gelecek Turizmde Projesi; Türkiye’nin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak, bu alandaki istihdamı artırmak ve sürdürülebilir turizm projeleri üzerinden yerel kalkınmaya destek olmak amacıyla 2007 yılından bu yana yürütülüyor. “Gelecek Turizmde” çatısı altında; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes, işbirliğiyle 2012 yılına kadar Doğu Anadolu Turizm Geliştirme Projesi (DATUR) ve Turizm Eğitimleri gerçekleştirildi. 2012 yılı itibariyle yine aynı çatı altında Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu hayata geçirildi.

Bilgi için: Yeliz Sarı / Ünite İletişim  (212) 272 93 13 

yeliz.sari@unite.com.trwww.unite.com.tr

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.