TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Geçim Kaynaklarına Erişim ve Ekonomik Katılım Konferansına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 23.10.2019
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Save The Children International (SCI) işbirliğinde 11-12 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da "Geçici Koruma Altındaki Genç Suriyelilerin Geçim Kaynaklarına Erişimi" başlığıyla uluslararası bir konferans düzenlenecek. 
Alman Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) finansal desteğiyle  gerçekleştirilecek olan konferansa genç Suriyeli mültecilerin ekonomik kaynaklara erişimi ve
ekonomik katılım konularında derlenen iyi uygulama örneklerinin paylaşılması hedefleniyor.
 
 
 
Konferansa konuşmacı veya izleyici olarak katılmak, veya iyi örnek sunumu yapmak isteyenlerin 6 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru formunu doldurmaları bekleniyor.

Konferansta, Türkiye’deki genç Suriyelilerin geçim kaynaklarına erişiminin önündeki engellerin fark edilmesi, ekonomik uyumun nasıl gerçekleştirilebileceğine dair farklı bölgelerdeki iyi örneklerin incelenmesi ve istihdam olanaklarının arttırılmasına yönelik çözüm önerilerinin paylaşılması amaçlanmaktadır. Sürdürülebilir geçim kaynaklarının yaratılması konularını tartışmak ve incelemek için, kamu kurumları, yerel yönetimler, uluslararası kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin katılıp; sunumlarıyla katkı sunacağı bu konferansta özne olan gençlerin de bilgi ve deneyim paylaşımları için alan yaratılacaktır. Sadece Türkiye değil çeşitli ülkelerdeki paydaşlar da konuya yönelik iyi örnek ve uygulamalarını sunabileceklerdir. Böylelikle gençlerin geçim kaynaklarına ulaşabilmelerine dair Türkiye’de uygulanabilecek ve verimli olabilecek önerilerin bir raporu düzenlenecektir.
 
Detaylı bilgi almak için aras.orgen@tog.org.tr adresini kullanabilirsiniz. 
 
Konferans web sayfası için http://gencmulteci.org/conference/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.