Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Gazete Adıyaman – 30.09.2010

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

Akalp Kadın Kolları Engelli Derneğinde

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi ve Sivil Toplum Örgütü üyeleri Adıyaman Kalkınma Platformu (Akalp) bünyesinde toplandı

GAP Görmeyenler Derneği’nde yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştiren Akalp üyeleri, yeni dönemde çalışmalarını masaya yatırdı. Adıyaman’ın eksikliklerini ve sorunlarını tespit ederek bu sorunlara çözüm önerileri arayan Akalp üyeleri, Adıyaman'ın ve ülkenin menfaatleri doğrultusunda çalıştıklarını belirtti.

Daha önce Akalp toplantı salonunda toplandıklarını dile getiren Akalp Kadın Komisyonu Başkanı Ayla Pektaş, bundan sonra her ay toplantıyı farklı dernek binalarında yapacaklarını vurguladı.

Akalp kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, GAP görmeyenler derneğinde yaptığı toplantıda engellilerin sorunlarıyla ilgili konuştu.

Pektaş “ Görme engelli vatandaşlarımızın ne kadar azimli bir şekilde görmemek mümkün değil. Kendi elliyle engelleri ortadan kaldırıyorlar. Evde oturup beklemek yerine hepsi derneklerine gelip çeşitli çalışmalara imza atıyorlar. Ben Allah hepsinin yardımcısı olsun diyorum. Kendilerine verdiğimiz değerden dolayı da yanlarındayız. Bugünkü toplantımızı da özellikle bu nedenle burada gerçekleştirdik” dedi.   Mustafa Polat

 

http://www.gazeteadiyaman.com/icerik/6047-Akalp-Kadin-Kollari-Engelli-Derneginde

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.