TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyum Kitabı

Güncelleme Tarihi 04.03.2020

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin ana sponsorluğunda Kadınlar için Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği (KASFAD) ve Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi  ortaklığında 2017 Mayıs ayında gerçekleştirdiği Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı Sempozyumu'nun sonuç kitabı yayınlandı. Kitapta açılış konuşmalar, oturumlardaki tartışmalar,  sunumları, atölye içerikleriyle sonuç raporları yer alıyor.

CŞMD'nin 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlediği sempozyumda; spor ortamlarındaki kadınların, çocukların, engellilerin ve LGBTİ+ların maruz bırakıldıkları cinsel şiddet, cinsel istismar ve ayrımcılık gibi konular ele alınmış,  talepler ve çözümler konuşulmuştu.

Kitapta, sempozyum konuşmalarına ek olarak derneğin takip ettiği futbolda cinsel şiddet davaları, basın bildirileri, kampanyalar, futbol kulüplerine gönderdikleri işbirliği talepleri ve çözüm önerileri de yer alıyor.

Kitaba PDF olarak ulaşmak isteyenler buraya tıklayabilir, basılı olarak edinmek isteyenler bilgi.csmd@gmail.com adresine mail atabilirler.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.