Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Feminist Mekân’da İrlanda’nın barış deneyimi konuşulacak

Güncelleme Tarihi 10.02.2017

Feminist Mekân’da bu hafta İrlanda’da ‘barış sürecinin nasıl tesis edildiği?’ üzerine deneyim paylaşımı yapılacak.

Haber fotoğrafıHer hafta farklı konuklarla deneyim aktarımı ve tartışmaların yürütüldüğü İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Feminist Mekân’da 12 Şubat Pazar günü İrlanda’da barışa giden yol ele alınacak. Mekân’da geçtiğimiz yıl Aralık ayında Raoul Wallenberg Enstitüsü ve Demokratik Gelişim Enstitüsü’nün ev sahipliğinde, Operation 1325’in desteğiyle Dublin/ Belfast’ta düzenlenen toplantıya katılan Barış İçin Kadın Girişimi üyeleri sunum yapacak. ‘İrlanda Barış Süreci ve Barış Süreci Sonrası Barışın Sağlanması Çalışmalarına Dair Deneyim Aktarımı’ başlıklı sunumun ardından İrlanda’da barış sürecine giden yol ele alınacak.

Burcu Arıkan, Gülseren Onanç ve Emine Uçak’ın katılacağı sohbete ilişkin yapılan çağrıda şunlar belirtildi: “Savaşın ne olduğunu anlamak, yıllar süren savaştan sonra toplumsal barışı sağlamanın nasıl bir emek ve sabır istediğini fark etmek ve barışın inşasında kadınların rolünü görmek açısından çok önemli aktarımlar vardı. Bu deneyimi sizinle paylaşmak ve kendi bağlamımızda bize neler düşündürebilir üzerine birlikte konuşmak istiyoruz. Çalışma ziyaretine katılan da bizlerle olacak. Farklı gözlemler üzerinden kapsamlı bir aktarım ve tartışma olacağını umuyoruz. Bu hafta 12 Şubat Pazar günü saat 15.30’da Feminist Mekan’da buluşuyoruz.”

Şujin Gazete

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.