TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Fark yaratacak “Şey”i bul, 5.000 dolar tutarında bir hibenin sahibi ol!

Güncelleme Tarihi 30.10.2014

9 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında teknoloji aracıyla fark yaratmak isteyen kişi ve oluşumlar yourthings.org web sitesinde üzerinde fikirlerini sunabilecek.

görsel

Techsoup Europe ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın ortaklığı ve Mott Foundation’ın desteği ile hayata başlayan “Things” sosyal teknolojinin sosyal değişim için sunduğu araçlar ile ilgilenen STKlar, aktivistler ve farklı disiplinlerden kişiler arasında ilişki geliştirme amacı ile yola çıkmış olan bir projedir.

“Things Challenge”

9 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında teknoloji aracıyla fark yaratmak isteyen kişi ve oluşumlar yourthings.org web sitesinde üzerinde fikirlerini sunabilecek.

  • Yarışma gönderilen fikirler jüri tarafından değerlendirilecek ve içerisinden 7 fikir seçilecek (Kasım sonu jüri tarafından seçilen projeler açıklanacak).

  • Seçilen fikir sahiplerine Things ekibi mentor ve uzman desteği sağlayacak.

  • Fikir sahipleri 13-14 Aralık’ta Mentor desteğiyle düzenlenecek Hackathon‘da tasarımcı ve yazılımcı ile birlikte projelerinin demosunu hazırlamaya çalışacak.

  • Hackathon’da hazırladığı projeler Things web sitesinde yayınlanacak ve 2 haftalık oylama süreci Ocak ayında başlayacak.

  • En çok oy alan 3 proje 5.000$ hibe ve 3 aylık inkübasyon süreci ile desteklenecek.

Proje kapsamında planlanan aktiviteler:

  • Buluşmalar: Sosyal teknoloji ve sosyal değişim hakkında aylık buluşmalar

  • Blog: Dünya’nın ve Türkiye’den sosyal teknoloji haberlerini yaygınlaşması

  • Challenge: Teknoloji aracılığıyla bir fark yaratmak ve içinde yaşadığın topluluğun sorunlarını teknoloji ile çözmek isteyenler için bir destek ve hibe programı.

  • Kamp: Gençler, programcılar, gençlik STK’ları katılımıyla gerçekleşen konferanstan oluşmaktadır.

Daha fazla bilgi için:

www.yourthings.org

https://www.facebook.com/yourthingsare

https://twitter.com/YourThingsAre

Tanıtım Videosu

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.