TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

FARE Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

Ayrımcılığa karşı sosyal içermeyi teşvik eden, farklı topluluklardan insanları bir araya getirmek için futbolu araç olarak kullanarak yerel ve bölgesel düzeyde etkinlik düzenleyen ve etkinliklerin finanse edilmesni sağlayan hibenin azami tutarı 500 Avro olarak belirlendi. 

Hibe,  2018 Ekim ayında yerel ve bölgesel düzeyde; ayrımcılıkla mücadele, sosyal içermeyi teşvik ve farklı topluluklardan insanları bir araya getirmek için futbolu araç olarak kullanan taraftar grupları, sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimlerin başvurusuna açıktır. FARE Avrupa’da Irkçılığa Karşı Futbol Haftası ise 11-25 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir. 

Hibe aşağıdaki konuların en az birini içeren başvurulara açıktır:

– Futbolda ayrımcılığa karşı mücadele

– Futbolda çeşitliliği destekleyen

– Futbolda dezavantajlı grupların ve/veya kadınların temsil edilmesi teşvik eden

– Dışlamaya meydan okuyan fikir ve yeni uygulamalar geliştiren

– Futbolu sosyal içerme ve/veya bir eğitim aracı olarak kullanan yerel ve bölgesel düzeyde etkinlik ve etkinlikler desteklenecektir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2018

Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen bakınız. 

Kaynak: AB-İlan

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.