Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Eşpedal Derneği Sürdürülebilir Bir Ulaşım İçin Pedallamaya Çağırıyor

Güncelleme Tarihi 11.09.2019

İzmir'de engelli hakları alanında faaliyet yürüten Eşpedal Derneği, Avrupa Hareketlilik Haftasında sürdürülebilir ulaşım politikalarını desteklemek üzere İzmir'lileri birlikte pedallamaya davet ediyor. 

Avrıpa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal destek programı faydalanıcılarından olan Eşpedal Derneği  herkes için erişilebilir kent ve doğa, engelli ve engelsiz bireylerin “yol arkadaşlığı” için tandem bisiklet etkinlikleri düzenliyor. Dernek, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında da  15 Eylül 2019 Pazar günü saat 16:30’da İzmir Konak Meydanı’nda bir bisiklet sürüş ve farkındalık etkinliği düzenleyecek. 

Tandem etkinliğinde Avrupa Birliği Delegasyonu Basın ve Enformasyon Birim Başkanı Maria Kanellopoulou, STGM YK Başkanı Levent Korkut ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de yer alacak. 

 
Sürdürülebilir kentsel ulaşım politikalarını geliştirme ve destekleme amacı ile 2002 yılından bu yana “Avrupa Hareketlilik Haftası” her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.  Bu yılın teması ise  “Güvenli yürüyüş ve bisiklet sürme” olarak belirlendi. 
 
Erişilebilir, eşit ve sürdürülebilir bir kent yaşamı için bisiklet yollarının yaygınlaştırılması, belediyelerce tandem bisiklete erişim imkanının sağlanması, otobüslerde sesli anons sistemlerinin yaygınlaştırılması gibi politika önerilerini gündeme getiren Eşpedal Derneği üyeleri aynı zamanda Türkiye’de görme engelliler spor federasyonu bünyesinde tandem bisiklet branşının açılması için girişimlerde bulunarak bu sporun yaygınlaşmasını sağlamak ve uluslararası paralimpik olimpiyatlarına tandem bisiklet sporcusu yetiştirmek amacıyla da çalışma yürütüyor. 
Etkinliğin facebook bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz. 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.