TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Eskişehirliyiz – 08.04.2012

Güncelleme Tarihi 16.05.2012

ESOPYA ile lig atlarız

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kızılinler-Eşenkara köylerinde hayata geçirilmesi planlanan Eskişehir Odunpazarı Termal Yaşam Alanı (ESOPYA) projesi hakkında sivil toplum kuruluşları ve yerel basını bilgilendirdi. Sakallı, "Bu proje hayata geçirilirse, Eskişehir lig atlar" dedi.

Sivil Toplum- Parlamento diyalogu ve işbirliğini amaçlayan ´Türkiye küçük Millet Meclisleri´ projesi çerçevesinde, ilimizde düzenlenen Eskişehir küçük Millet Meclisi toplantısı, dün Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)´nde gerçekleştirildi. ´Hükümetin yeni konsepti, sorunlara çözüm getirebilir mi?´ konulu genel gündemin görüşüldüğü oturuma, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yerel basın mensupları katıldı. Oturumun yerel gündem bölümünde ise, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kızılinler-Eşenkara köylerinde hayata geçirilmesi planlanan Eskişehir Odunpazarı Termal Yaşam Alanı (ESOPYA) projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyle ilgili soruları da yanıtlayan Sakallı, "Dünyanın 7. Avrupa´nın ise birinci termal su kaynaklarına sahibiz. Ancak bu potansiyelin sadece % 3´ünü değerlendirebiliyoruz. Bugüne kadar maalesef  ´Su akar, Türk bakar´ sözünü bizzat yaşadık. Eğer bu projeyi hayata geçirirsek, Eskişehir ve Türkiye lig atlar. Eskişehir bu projeyle birlikte, ´Termal Sağlık Turizmi Şehri´ olarak anılır" dedi.

http://www.eskisehirliyiz.biz/haber/?sec=1&newscatid=1&newsid=60426

 

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.