Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Eskişehirliyiz – 08.04.2012

Güncelleme Tarihi 16.05.2012

ESOPYA ile lig atlarız

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kızılinler-Eşenkara köylerinde hayata geçirilmesi planlanan Eskişehir Odunpazarı Termal Yaşam Alanı (ESOPYA) projesi hakkında sivil toplum kuruluşları ve yerel basını bilgilendirdi. Sakallı, "Bu proje hayata geçirilirse, Eskişehir lig atlar" dedi.

Sivil Toplum- Parlamento diyalogu ve işbirliğini amaçlayan ´Türkiye küçük Millet Meclisleri´ projesi çerçevesinde, ilimizde düzenlenen Eskişehir küçük Millet Meclisi toplantısı, dün Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)´nde gerçekleştirildi. ´Hükümetin yeni konsepti, sorunlara çözüm getirebilir mi?´ konulu genel gündemin görüşüldüğü oturuma, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yerel basın mensupları katıldı. Oturumun yerel gündem bölümünde ise, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Kızılinler-Eşenkara köylerinde hayata geçirilmesi planlanan Eskişehir Odunpazarı Termal Yaşam Alanı (ESOPYA) projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyle ilgili soruları da yanıtlayan Sakallı, "Dünyanın 7. Avrupa´nın ise birinci termal su kaynaklarına sahibiz. Ancak bu potansiyelin sadece % 3´ünü değerlendirebiliyoruz. Bugüne kadar maalesef  ´Su akar, Türk bakar´ sözünü bizzat yaşadık. Eğer bu projeyi hayata geçirirsek, Eskişehir ve Türkiye lig atlar. Eskişehir bu projeyle birlikte, ´Termal Sağlık Turizmi Şehri´ olarak anılır" dedi.

http://www.eskisehirliyiz.biz/haber/?sec=1&newscatid=1&newsid=60426

 

 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.