TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Toplantısında Savunuculuk ve Sosyal Medyayı Konuştuk

Güncelleme Tarihi 14.10.2019

Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığında yürütülen ve Sabancı Vakfı Hibe Programları tarafından desteklenen, üniversitelerde engelli öğrencilerin yaşamış olduğu sorunlara çözüm önerileri geliştirmek ve bunların ilgili kurumlara iletilmesi noktasında karar mekanizmalarına dahil olmak için yol haritası belirleyerek bir öğrenci inisiyatifi oluşturmayı amaçlayan Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi, 3. yılında ilk toplantısını 3-4 Aralık tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirdi. 

Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi

TACSO - STGM teknik destekleri kapsamında sosyal medyada nasıl etkili savunuculuk yapılacağına ilişkin STGM İletişim Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt sunum gerçekleştirdi. Katılımcıların sorularıyla zenginleşen sunumun ardından sosyal mecralarda içerik üretimi ve planlamasını gerçekleştirmek için ipuçlarının paylşaıldığı ve örnek içeriklerin derlendiği bir atölye çalışması yapıldı.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.