TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Engellenmeye Hayır!

Güncelleme Tarihi 04.06.2010
Engellenmeye Hayır!

MorEl’in Eskişehir’de ve ülke genelinde lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüel (LGBTT) bireylerin insan haklarının kazanılması, korunması yönelik düzenlediği  yönünde ‘Engellenmeye Hayır’ kampanyası hedefine ulaştı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi tüm fakülte ve bölümlerinde gey, lezbiyen, biseksüel, travesti ve transeksüel kelimelerini web sitesinde aramayı ya da bu kelimeleri içeren her türlü siteye erişimin engellenmesi üzerine başlatılan kampanya kısa sürede sonuç verdi.

Kampanyanın Amacı: Kampanya Eskişehir Anadolu Üniversitesi tüm fakülte ve bölümlerinde gey, lezbiyen, biseksüel, travesti ve transeksüel kelimelerini web sitesinde aramayı ya da bu kelimeleri içeren her türlü siteye erişimin engellenmesi üzerine engelin kaldırılmasını hdefler.

Kampanyayı Yürüten Örgütler: MorEl

Hedef Kitle: Eskişehir’de yaşayan LGBTT bireyler ve heteroseksüeller

Kampanyanın Süresi: 6 ay

Kampanyanın Başlıca Faaliyetleri:

• Kampanya tanıtımı için bülten hazırlanacak; Kampanya bülteni ile LGBTT bireylere insan hakları anlatılacak ve örgütlenme, homofobi, ayrımcılık konusunda farkındalık yaratılmaya çalışılacak.
• Kampanya boyunca 3 sayı bülten basılacaktır.
• Bülteni aynı zamanda MorEl’in blog/web sayfası ve Kaos GL’nin web sayfasında yayınlanacaktır.
• Eskişehir’de eşcinsel temalı filmler gösterilecek; filmler üzerine söyleşiler yapılarak kampanyanın tanıtımı yapılacak.
• 2008 yılında panel, söyleşi v.b etkinlikler sırasında kampanya duyurulacak, desteklenecek ve canlı tutulacaktır.
• Anadolu Üniversitesi Bahar Şenliği’ne katılım sağlanacak ve kampanya duyurulacak.
• Eskişehir’de faaliyet gösteren Eskişehir Demokratik Kadın Platformu’nun düzenlediği etkinliklere katılım sağlanacak ve kampanya duyurusu yapılacak.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.