Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi

Güncelleme Tarihi 10.02.2017

Doğanın döngülerini, nasıl işlediğini ve kişilerin bu sistemle daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapabileceğinin konuşulacağı ekolojik okuryazarlık eğitimi sizleri bekliyor. 

Haber fotoğrafı

 

Yuva Derneği, katılımcı ve deneyimsel öğrenme odaklı eğitim metotları kullanılarak gönüllü eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek olan bu eğitim süresince hem eğlenceli vakit geçireceğinizi, hem de pek çok konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyor.

Eğitimde nelerden bahsedeceğiz?

Ekolojik okuryazarlık eğitimimizde konuşacağımız ana başlıklarımız şu şekilde:

*Dünya Denen Gezegen

Dünyanın ve üzerindeki yaşamın nasıl oluştuğunu öğrenmeyi amaçlıyoruz.

*Yaşamda Çeşitliliğin Önemi ve Toparlanma Kapasitesi

Doğayı yakından tanıyor, doğanın bize sunduğu faydaları öğreniyoruz.

*Yok Oluş

Doğayı ve canlıları tehdit eden sorunları tanımaya başlıyoruz.

*Çözüm Arayanlar ve İyi Örnekler

Niyetimiz soru yumağı ile baş başa kalmak değil. Çözüme ortak olmanın yollarını arıyor, çözüm örneklerini ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Eğitim nerede ve ne kadar sürecek?

Eğitimimizi, 25 ve 26 Şubat 2017 cumartesi ve pazar tarihlerinde 2 gün boyunca 09:30 ve 18:00 saatleri arasında YUVA Derneği’nin Koşuyolu’ndaki Merkez Ofisinde gerçekleştireceğiz.

Eğitimin iki gününe de tam katılım sağlamanız, birbirini takip eden bir program izleyeceğimiz için önemli. Eğer tam katılım sağlama konusunda bir sorun yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kayıt için yapmam gereken bir şey var mı?

Katılımınızı kesinleştirebilmek ve gerekli olduğu takdirde sizinle iletişime geçebilmemiz için aşağıdaki kısa formu 17 Şubat 2017 Cuma günü bitimine kadar doldurmanızı rica ediyoruz.

Gönüllü eğitmenlerimizin masraflarını karşılayabilmek amacıyla 30 TL katılım ücreti mevcuttur. (Eğitime katılabilmek için maddi desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.)

Katılım onay ve bilgi formu:

http://bit.ly/2kW7rLB

Herhangi bir konuda bizimle egitim.yuva@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.