TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ekolojik gıdanın adresi Yüzde Yüz Ekolojik Pazarlar Web Sitesi Açıldı!

Güncelleme Tarihi 29.11.2016

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nin yerel yönetimlerle işbirliği ile kurduğu 0 Ekolojik Pazarlar web sitesi www.ekolojikpazarlar.org açıldı! 

ekolojik pazarlar

0 Ekolojik Pazarlar'da satılan ürünlerin sertifikalarından, pazarların gün ve tarihlerine, denetimlerin nasıl yapıldığından, ürün analiz sonuçlarına, sadece 0 Ekolojik Pazarlar değil organik tarım ve ürünleri konusunda da pek çok bilgiye erişimi sağlayan www.ekolojikpazarlar.org sitesinde Türkiye'deki 11 yıllık 0 Ekolojik Pazarlar’ın tarihi de gözler önüne seriliyor. 

Yeni web sitesinde yer alan bilgi ve yönlendirmeler sayesinde ekolojik pazar müşterileri organik ürün sertifikası, üretim yeri gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekler. Pazar içinde alışveriş yaparkenwww.ekolojikpazarlar.org sitesine giriş yaparak ulaşacakları pazar krokisi ve üretici listesi sayesinde, alışveriş etmek istedikleri tezgâhta satılan ürünlerin organik sertifikalarını görebilecekler. Kroki üstünde alışveriş yaptıkları tezgâhı seçerek satış yapan tüm üreticilerin sertifikalarını inceleyebilecekler. Üreticiler ile ilgili bilgilere zaman içinde sertifika haricinde üretici hakkında bilgiler, üreticinin fotoğrafları, varsa web sitesi, sosyal medya sayfası, çekilmiş videolarının linkleri de eklenecek. 

Buğday Derneği kurucusu Victor Ananias'ın öncülüğünde Türkiye'nin ilk organik pazarı olan Şişli 0 Ekolojik Pazar, kurulduğunda, kentli tüketici ekolojik gıda ile yeni tanışmaya başlamıştı. Bu onbir yıllık süreçte sayısı artan ekolojik pazarlar sayesinde giderek daha fazla insan sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaştı ve ulaşmaya devam ediyor. Bugün, ikisi mevsimlik, altısı sürekli açık olmak üzere, İstanbul’da Şişli, Beylikdüzü, Bakırköy, Kartal, Küçükçekmece ile Kayseri’de Talas ve Kocasinan ile İzmit'te yeni açılan, toplam yedi 0 Ekolojik Pazar ile ekolojik gıda hareketi ve ekolojik gıda kültürü yaygınlaşmayı sürdürüyor. 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, sağlıklı ve güvenilir gıdanın soframızdaki yerini alması için çalışmalarına devam ediyor. 

www.ekolojikpazarlar.org 
www.bugday.org 

İletişim: Ceren C. Gündoğan 
Tel: (0216) 3499933 
ceren@bugday.org 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.