TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ekolojik Dönüşüm Başladı! Ne yapmalı, Ne Yapmamalıyız?

Güncelleme Tarihi 08.07.2013

Gezi Ruhu birçok anlamda bir uyanışa sebep oldu, bunlardan biri de ekolojik dönüşüm. "Ne yapmamalı, nereye gitmemeli" diye pek çok liste yayınlanıyor ancak dönüşümün sürdürülebilir olması için pratik alternatiflerin yaratılması gerekiyor. Biz de Buğday olarak, "Peki ne yapalım?" sorusuna cevap veren listeler yayınlamaya başladık.

buğday derneği logoGezi Ruhu birçok anlamda bir uyanışa sebep oldu, bunlardan biri de ekolojik dönüşüm. "Ne yapmamalı, nereye gitmemeli" diye pek çok liste yayınlanıyor ancak dönüşümün sürdürülebilir olması için pratik alternatiflerin yaratılması gerekiyor. Biz de Buğday olarak, "Peki ne yapalım?" sorusuna cevap veren listeler yayınlamaya başladık.

Örneğin AVM'lere gitmeyelim diyoruz. Harika! Ama peki o zaman nereye gidelim?

Örneğin tatil köyleri yerine ailemizin köydeki evine gidelim diyoruz. Harika! Ama peki ya ailemizin artık hiçbir ferdi köyde yaşamıyorsa ne yapalım?

Örneğin marketlerden alışveriş yapmayalım diyoruz. Tamam! Ama peki nereden alışveriş yapalım?

Şimdiye kadar iki liste yayınladık ve daha fazlasını yayınlamaya devam edeceğiz. Listelerimizi Buğday'ın Facebook sayfasından https://www.facebook.com/bugdaydernegi ve twitter hesabımızdan https://twitter.com/BugdayDernegi takip edebilirsiniz.

Ekolojik Dönüşüm Başladı! Biz dönüşürsek, dünya dönüşür...

Kaynak: Buğday Derneği

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.