TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Ekogenç'e Açılan Kapatma Davasına Ses Ver!

Güncelleme Tarihi 05.03.2014

Ekogenç, ekolojik yaşam prensipleri çerçevesinde Van'da kurulmuş, ekoloji ve gençlik derneğidir. Tüzüğünde tüm hak temelli alanlar gibi, cinsel yönelim ibaresi kullanıldığı için ve hiyerarşiye dayanmayan bir örgütlenme modelini tercih ettiği için Van Valiliği tarafından kapatma davası açılmıştır. 

haber fotoğrafBu dava bireylerin hukuk çerçevesinde örgütlenme hakkını elinden almaktadır. Türkiye'de faaliyet alanı sadece cinsel yönelim olan sivil toplum kuruluşları vardır, ayrıca örgütlenme hakkı evrensel insan hakları beyannamesinde ve anayasa tarafından güvence altına alınmıştır.

Buna rağmen Ekogenç'in demokratik ve insani hakkı olan örgütlenme hakkı gasp edilmeye çalışılmaktadır. Sizleri bireyin özgürlüğünün önüne geçmeye çalışan kurumlara ve yapılara karşı, örgütlenme hakkının gaspına karşı, demokrasinin ve insan haklarının gereğinin yapılmasına ilişkin imza atmaya davet ediyoruz. Lütfen bu kampanyaya kulak verin, her geçen gün, sizin, bizim ve diğerlerinin özgürlük alanları daraltılıyor. Hepimizi dayanışmaya çağırıyoruz. Örgütlenme hakkı engellenemez!

http://www.change.org/tr/kampanyalar/i%C3%A7-i%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-adalet-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-van-valili%C4%9Fi-ekogen%C3%A7-e-a%C3%A7%C4%B1lan-kapatma-davas%C4%B1n%C4%B1-red-et

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.