Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Ekogenç'e Açılan Kapatma Davasına Ses Ver!

Güncelleme Tarihi 05.03.2014

Ekogenç, ekolojik yaşam prensipleri çerçevesinde Van'da kurulmuş, ekoloji ve gençlik derneğidir. Tüzüğünde tüm hak temelli alanlar gibi, cinsel yönelim ibaresi kullanıldığı için ve hiyerarşiye dayanmayan bir örgütlenme modelini tercih ettiği için Van Valiliği tarafından kapatma davası açılmıştır. 

haber fotoğrafBu dava bireylerin hukuk çerçevesinde örgütlenme hakkını elinden almaktadır. Türkiye'de faaliyet alanı sadece cinsel yönelim olan sivil toplum kuruluşları vardır, ayrıca örgütlenme hakkı evrensel insan hakları beyannamesinde ve anayasa tarafından güvence altına alınmıştır.

Buna rağmen Ekogenç'in demokratik ve insani hakkı olan örgütlenme hakkı gasp edilmeye çalışılmaktadır. Sizleri bireyin özgürlüğünün önüne geçmeye çalışan kurumlara ve yapılara karşı, örgütlenme hakkının gaspına karşı, demokrasinin ve insan haklarının gereğinin yapılmasına ilişkin imza atmaya davet ediyoruz. Lütfen bu kampanyaya kulak verin, her geçen gün, sizin, bizim ve diğerlerinin özgürlük alanları daraltılıyor. Hepimizi dayanışmaya çağırıyoruz. Örgütlenme hakkı engellenemez!

http://www.change.org/tr/kampanyalar/i%C3%A7-i%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-adalet-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-van-valili%C4%9Fi-ekogen%C3%A7-e-a%C3%A7%C4%B1lan-kapatma-davas%C4%B1n%C4%B1-red-et

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.