A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: filesize(): stat failed for /home/admin/public_html/panel//vera/app/var/files/e/g/egitimde-cinsel-yonelim-ve-cinsiyet-kimligi-ayrimciligi-arastirma-ara-raporu.doc

Filename: models/mcommon.php

Line Number: 86

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi | Eğitimde Cinsel Yönelim Ayrımcılığına Hayır
TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Eğitimde Cinsel Yönelim Ayrımcılığına Hayır

Güncelleme Tarihi 18.04.2011
Eğitimde Cinsel Yönelim Ayrımcılığına Hayır

Kaos GL bünyesinde ki “eğitimde cinsel yönelim ayrımcılığına hayır komisyonu” 23-24 Nisan 2010 da Ankara’da toplandı. Bu toplantı öncesinde “eğitimde ayrımcılık çalışma grubu”nu tanıtan broşür ve stickerlar başta üniversitelerde olmak üzere çeşitli yerlerde dağıtılarak komisyonun amaçlarından ve çalışmalarından daha geniş bir kesimin haberdar olması sağlandı.

Kampanyayı Yürüten Örgütler

KAOS GL

Hedef Kitle

Eğitim alanında çalışan kişiler, kurumlar, sendikalar ve diğer sivil toplum örgütleri. Üniversite gençliği ve LGBTT bireyler ve eğitimciler.

Kampanya Tarihi

Ocak 2010 - Haziran 2010

Kampanya Faaliyetleri

  • 23-24 Nisan 2010’da tarihlerinde Ankara’da Eğitimde Ayrımcılık Çalışma Grubu’nun forumu gerçekleşti ve bu forumda grubun yaptığı çalışmaların çıktıları değerlendirilerek cinsel kimlikten kaynaklanan ayrımcı uygulamaların önüne geçebilmek için politika önerileri sunuldu.
  • Eğitimde cinsel yönelim ayrımcılık raporu yayınlandı (Eylül 2009)
  • Ders kitaplarında cinsel yönelim temelli ayrımcılık incelemesi çalışması(Devam ediyor)

Kampanya ile İlgili Bağlantılar

http://www.kaosgl.org/

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.