TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

EGED'den Online Buluşma: Teknik ve Hukuki Boyutlarıyla Engellilerin Bilgi Teknolojilerine Erişimi 

Güncelleme Tarihi 06.05.2020

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, bilgi teknolojilerindeki erişilebilirlik problemlerinin ardında yatan teknik ve hukuki sebepleri birlikte konuşmak üzere 7 Mayıs Perşembe akşamı saat 21:30'da online bir buluşma düzenleyecek. 

Erişilebilirliğin ülkemizdeki ve ABD'deki durumunu, uygulamaların ve web sayfalarının sahip olması gereken erişilebilirlik standartlarının ve ve Avrupa'da ve ABD'de erişilebilirlik mevzuatlarını, bilgiye erişim hakkının nasıl korunduğunu, bu hakların daha iyi korunabilmesi için ülkemizde neler yapılabileceğinin konuşulacağı toplantıya erişilebilirlik uzmanı ve yazılım kalite mühendisi Uğurcan Kutluoğlu ve Avukat Seyfettin Çağrı Yıldırım konuk olarak katılacak.

Google meet uygulaması üzerinen yapılacak olan toplantıya https://meet.google.com/sbj-pxxm-fhw adresinden katılım gösterebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için https://www.eged.org/node/712 adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.