TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

EGED'den Çevrimiçi Panel: Matematiksel Dil ve Kapsayıcı Eğitim

Güncelleme Tarihi 03.06.2020
Eğitimde Görme Engelliler Derneği, 5 Haziran 2020 Cuma günü 20:30'da "Matematiksel Dil ve Kapsayıcı Eğitim" başlığıyla matematikle ilgilenenlerle çevrimiçi etkinlikte buluşacak. 
 
Matematik öğrenim süreçlerinde görme engelli bireylerin matematiksel dil kullanımlarının ele alınacağı buluşmada Görmemek matematik dilini öğrenmeye engel olur mu? Matematiğin dili mürekkep baskı sembollerden ve grafiklerden mi ibaret? Görme engelliler matematiği nasıl okuyup yazıyorlar? gibi sorulara yanıt verilecek. 

Konuşmacılar

  • Dr. Fatma Nur Aktaş (Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi) : Doktora tezi görme engelli öğrencilerin cebirsel düşünme süreçleri üzerine olan Aktaş, "Görme Engelli Bireylerin Matematiksel İletişim Süreçlerinde Matematiksel Dil Kullanımlarının İncelenmesi" başlıklı bir sunu yapacak.
  • Merve Atasay (Tepebaşı Belediyesi Matematik Evi) : Görme engellilere sayı kavramının öğretimi için hazırladıkları braille kitabın hazırlık sürecini ve görme engelli öğrencisi ile olan deneyimlerini anlattığı bir sunu yapacak.
  • Ezgi Akbaş (Görele Anadolu Lisesi): Görme engelli bir öğrencisi olan Akbaş, "Matematikte Öğretmen Söylemleri" başlıklı bir sunu yapacak.
  • Hale Uçuş : Yüksek lisans tezi uzaktan eğitimin görme engellilerin problem çözüm süreçlerine yansımaları üzerine olan ve uzaktan eğitim yöntemi ile uzun yıllardır görme engelli öğrencilere matematik dersleri veren Uçuş, öğrencileriyle matematiksel problem çözme süreçlerini örnek sorular üzerinden anlattığı bir sunu yapacak.
  • Tonguç Özdaş (Robert Kolej) : Görme engelli öğrencisi ile olan deneyimlerini anlattığı bir sunu yapacak.

Çevrimiçi etkinliğe kayıt olmak için https://www.eged.org/panelmatematik adresini kullanabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.