Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Edirne’de Öğretmenler, Öğretmen Adayları ve Eğitimciler için Holokost ve İnsan Hakları Eğitimi

Güncelleme Tarihi 14.03.2019

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) işbirliğiyle Edirne'de Mart ayında “Anne Frank’ın Yaşam Öyküsü Üzerinden Temel Haklar ve Demokratik Değerler Öğretimi” semineri düzenleyecek.

Seminerde katılımcılara, tarih, Holokost (Soykırım) ve insan hakları eğitimi konularında, ulusal ve uluslararası düzeyde geliştirilmiş materyaller ve eğitim metotları tanıtılacak ve tarihi olaylar ve insan hakları ihlalleri gözden geçirilerek, günümüz toplumlarında ayrımcılık ve ön yargıların oluşumu ve bunun sonuçları ele alınacak. Eğitimin sonunda Katılım Sertifikası verilecektir.
 
Seminer tarih, holokost, insan hakları, demokrasi, ayrımcılık, kültürler arası diyalog alanlarında eğitim veren herkese açıktır.

23 Mart 2019 tarihinde tam gün düzenlenecek eğitim 10.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Etkinliğe katılmak isteyenlerin başvuru formunu en geç 18 Mart 2019, saat 17.00’ye kadar doldurması gerekiyor. 

» Kayıt ve Katılım Koşulları:

  • Eğitimden yararlanabilecek kişi sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kıstaslar göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:
  • Özellikle lise öğrencileri ve gençlere yönelik eğitim vermek konusunda deneyim sahibi olmak,
  • İnsan hakları konusunda duyarlılık sahibi olmak,
  • Başvuru formunu eksiksiz ve açıklayıcı bir şekilde doldurmak,
  • Başvurunun eğitim amaç ve hedefleri ile uyumlu olması,
  • Katılımcıların toplumsal konumları ve kimlikleri itibariyle (yaş, cinsiyet, cinsel yönelim, engellilik, vb.) eşit dağılımı.
  • Edirne dışından başvuranlar, konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaktır. Katılım ücretsiz olup, katılımcıların tüm programa katılımları zorunludur. Aksi takdirde başvurular ret edilecektir.

Eğitimle ilgili sorularınız için ozdendonmez@gmail.com mail adresinden ya da 0536-335 1019 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. 

Etkinliğin facebook sayfası için lütfen tıklayınız. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.