TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

EaSI Programı Teklif Çağrısı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

EaSI Programı kapsamında “AB’nin Beceri Kazandırma Yolları politikasının uygulanmasında beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına destek” konulu Teklif Çağrısı yayımlandı.

Teklif, düşük vasıflı yetişkinlerin yazın yeteneği, matematiksel beceriler ve dijital becerilerinin geliştirilmesi için gerekli beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılması için ulusal ve/veya bölgesel otoroitelerin desteklenmesini amaçlıyor.

Katılımcı ülkelerde düşük vasıflı yetişkinlerin beceri ölçümlerinin yaygınlaştırılmasına yönelik projelerin destekleneceği teklif çağrısının toplam bütçesi 1,5 milyon Avro. Her bir projeye en az  250 bin Avro hibe desteği sağlanması öngörülüyor.

Türkiye’den yetişkinlerin becerilerinin geliştirilmesi alanında sorumlu kamu kurumları esas veya eş başvuru sahibi; söz konusu alanda çalışan özel hukuk tüzel kişiliğini haiz kuruluşlar ise eş başvuru sahibi olarak katılım sağlayabilecek. 

Proje başvurularının 6 Temmuz 2018 tarihine kadar Avrupa Komisyonuna iletilmesi gerekmektedir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.