TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Dünden Bugüne Gündem - 16.11.2007

Güncelleme Tarihi 08.10.2010

STGM'den tanıtım toplantısı

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Adana Yerel Destek Merkezi tarafından Niğde'deki sivil toplum kuruluşlarına (STK) vereceği hizmetleri anlatmak üzere bugün saat 11'de tanıtım toplantısı yapacak. Niğde Ünversitesi misafirhanesinde yapılacak tanıtım toplantısına tüm sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu belirtildi.

Konu hakkıında bilgi veren Adana Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Sağlamtimur ve İletişim Sorumlusu Emine Fulsen Halil, STGM Adana Yerel Destek Merkezi'nin Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Mersin ve Niğde illerindeki STK'lara Kurumsal Kapasite Geliştirme, Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri, Kampanya, Ağ Kurma ve Kurumsal Destek hizmetleri verecek bir bölgesel merkez niteliğinde olduğunu belirttiler. Sağlamtimur ve Halil, STGM hakkında şu bilgileri verdiler: "Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM), Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) katılımcı demokraside daha etkin rol alabilmeleri için kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri yönünde ihtiyaç duydukları konularda destek vermek üzere 2004 yılında Ankara'da kurulmuş bir dernektir. Başta hedef grup olarak seçmiş olduğu kadın, çocuk, insan hakları, gençlik, çevre, engelliler ve kültür-sanat konularında çalışan STK'lar olmak üzere sivil toplumda faaliyet gösteren örgütlerin çalışmalarına destek verir. STGM, eğitim ve teknik destek çalışmaları, sivil ağlar, basılı ve elektronik yayınlar, hukuki destek gibi STK'ların etkinliğine ve ihtiyaçlarına yönelik konularda Türkiye'de önemli bir boşluğu doldurmaktadır. STGM, STK'ların gelişimi ve güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla verdiği hizmetleri yerele yaymak için Adana, Denizli, Diyarbakır ve Eskişehir'de de Yerel Destek Merkezleri açmıştır."

Niğde Üniversitesi misafirhanesinde yapılacak tanıtım toplantısına tüm sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu bildirildi.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.