Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Dostlar kahvaltıda

Güncelleme Tarihi 07.06.2010
Etiketler: Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu
Dostlar kahvaltıda

Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu (ESYO) ve STGM Eskişehir YDM yetkilileri ve basın mensupları Osmangazi Üniversitesi Çınaraltı Kafe’de buluşarak ESYO ve Eskişehir’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları hakkında görüşlerini paylaştı. ESYO’nun gerçekleştirdiği ve planladığı faaliyetler ile sivil toplum kuruluşlarının karşılaştığı sorunlar katılımcı demokrasinin geliştirilmesi çabasının en önemli paydaşlarından olan basın mensupları ile tartışıldı.

ESYO ve STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi faaliyetlerinin tanıtıldığı kahvaltılı toplantıda önümüzdeki dönemde yapılacak olan kapasite geliştirme eğitimleri, STK’lara verilecek rehberlik hizmeti, STK Festivali, Örgütlenme Kampanyası, ilköğretim okullarında yürütülen gönüllülük eğitimleri, gençlerle yürütülen sivil topluma katılım girişimleri, ESYO stratejik plan çalışması gibi konularda basın mensuplarına bilgi verilirken, öneriler alındı ve destek istendi.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.