Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" Raporu

Güncelleme Tarihi 10.10.2017

Kırkayak Kültür- Dom Araştırmaları Atölyesi tarafından hazırlanan; Domlar: Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları, "Ayrımcılık, İzolasyon ve Sosyal Dışlanmışlık: Çapraz ateş arasında Suriyeli Dom Sığınmacılar" raporu yayınlandı.

haber fotoğrafıTürkiye, Lübnan ve Ürdün’de yapılan tanıtım toplantılarıyla rapor, Kamu ve Sivil Toplum temsilcileri aracılığıyla kamuoyuna duyuruldu.

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Lübnan, Ürdün ve Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Dom ve İlgili Diğer Grupların Haklarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında hazırlanan rapor, üç ülkede yapılan saha araştırmalarıyla, Suriye’den gelip Lübnan, Ürdün, Türkiye’ye sığınan Suriye’nin “Öteki” Sığınmacıları: Dom Topluluklarının yaşam koşulları, dışlanma ve ayrımcılığa maruz kalma biçimleri ve karşılaştıkları diğer problemleri tespit etmek amacıyla hazırlandı.

Rapor, üç ülkeye sığınan Suriyeli Dom topluklarının karşılaştıkları, ayrımcılık, izolasyon, sosyal dışlanmışlık ve yaşam koşullarına dikkat çekiyor.

Kırkayak Kültür

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.