TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Doğu Akdenizden - 03.03.2008

Güncelleme Tarihi 12.01.2011

Proje yazmayı öğrendiler

Sivil Toplum Geliştirme Merkezinin (STGM) AB fonlarından yararlanmak isteyen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri için düzenlediği ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ tamamlandı. Kursa katılan 22 STK temsilcisi törenle sertifikalarını aldı.

Törene katılan DASİFED Başkanı ve STGM Adana Temsilcisi Süleyman Onatça, bir tarafta parlak fikirler diğer tarafta Avrupa Birliği fonları olmasına rağmen Türkiye’nin bu alanda yeterli sayıda projeyi hayata geçiremediğini söyledi. Bu durumun çoğunlukla proje yazamamaktan kaynaklandığını belirten Onatça, düzenlenen eğitim programıyla Doğu Akdeniz bölgesinde 22 STK temsilcisinin daha proje yazma tekniklerini öğrendiğini kaydetti. Onatça, “Doğu Akdeniz Bölgesi potansiyeliyle göz kamaştırıyor. AB kaynaklarıyla gerçekleştirilen doğru projelerle bölgenin büyüme süreci daha da hızlanacak. İnanıyorum ki, bu eğitimi tamamlamış her arkadaşım bölgenin ihtiyacı onlarca projeye imza atarak kenti, ülkesi ve insanlığın gelişimine katkı sağlayacak” diye konuştu.

STGM Adana Koordinatörü Leyla Sağlamtimur da İŞKUR’un kadın ve gençlere yönelik ‘Aktif İstihdam Tedbirleri Hibe Programı’nı duyurduğu aşamadan itibaren merkezlerine ‘Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’ gerçekleştirilmesi yönünde taleplerin arttığını söyledi. Eğitim programının bu talepler çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirten Sağlamtimur, çağrının Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Niğde, Adıyaman ve Hatay’da faaliyet gösteren STK’lara yapıldığını belirtti.

Eğitime kabul edilen 22 STK temsilcisinin üç gün süresince interaktif olarak grup çalışması yaptığını belirten Sağlamtimur, “Kursiyerlerimiz, AB destekli projelerin nasıl yazılması gerektiğini kendi projelerini yazarak öğrenme fırsatı buldu. Farklı illerden katılım kentler arasındaki STK’ların birbirleri ile tanışma ve kaynaşmasına da köprü oldu. Bu yöndeki faaliyetlerimizi önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz” dedi.

http://www.doguakdenizden.com/haberdevam.asp?id=437&kat_id=1

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.