TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu kuruldu

Güncelleme Tarihi 14.10.2019
Etiketler: Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu
Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu kuruldu

Adana ve çevresindeki illerden STK’ların bir araya gelerek oluşturdukları sivil platform, 2 Mayıs tarihinde yaptığı genel toplantı ile platformun adını Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu (DASP) olarak belirledi. 40 STK temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda yürütme kurulunda yer almayı isteyen 14 STK temsilcisi yeni dönem yürütme kurulunu oluşturdu. 

Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu, kuruluş çalışmalarının ardından Mart ayında düzenlediği üçüncü stratejik plan çalıştayı ile misyonunu ve temel ilkelerini belirledi. STGM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Korkut’un kolaylaştırıcılığını yaptığı 3. çalıştaya 20 STK temsilcisi katıldı. Platform üyesi STK’lar 24- 25 Mayıs tarihlerinde tekrar bir araya gelerek SWOT analizi sonucunda ortaya çıkan fırsatlardan nasıl faydalanacakları ve tehditlere karşı nasıl önlem alacakları konusunda çalışma yaptılar.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.