TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Doğaya Dönüş Derneği'nden Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi

Güncelleme Tarihi 18.04.2019

Doğaya Dönüş Derneği ve Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye) işbirliğinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Birlikte Kurumsal Hibe Programı kapsamında Kırklareli'nde Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Eğitimi düzenleyecek. Eğitime 18-25 yaş arasındaki tüm gençler başvurabilir.

Derneğin eğitim çağrısı şöyle;

Gençlerin cinsel ve üreme haklarına ve hizmetlerine erişimini güçlendirmek sadece bir insan hakları sorunu değil, önemli bir toplum sağlığı problemi olarak da ortaya çıkıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin gençler tarafından benimsenen bir duruş haline gelmesi ise toplumun tüm bireyleri için daha adil, kalkınmış ve mutlu bir geleceğe olanak tanıyor.

Yerel düzeyde, üniversitelerinde, sivil toplum kuruluşlarında örgütlü gençlerin üreme sağlığı ve hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konularda gençleri güçlendirecek bir ses olması büyük önem taşıyor. Bunun için gençlerin bu alanda kendilerini, birbirlerini dinlemeleri ve anlamaları, bir yandan da ihtiyaç ve taleplerini belirlemeleri için olanak yaratmak istiyoruz.

Başvuru formu için lütfen tıklayınız. 

 

 
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.