TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

Diyarbakır Haber – 14. 03. 2010

Güncelleme Tarihi 29.05.2012

Kurdi-Der'den Eğitim Çalışması

Diyarbakır Kürdi- Der'de, 'Dernekler Mevzuatı ve Dernek Yönetimi' hakkında bir eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği 13-14 Mart   2010 tarihinde Diyarbakır Kürdi- Der'de, Yüksekova, Nusaybin, İzmir, Cizre, Adıyaman, Batman, Silopi, Şemdinli, Van, Silvan, Tatvan ve Başkale şube yöneticilerinin katılımıyla 'Dernekler Mevzuatı ve Dernek Yönetimi' hakkında bir eğitim çalışması gerçekleştirdi. 

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) de Diyarbakır ihtiyaç temelli eğitim kapsamında bu çalışmaya destek verdi. 'Dernekler Mevzuatı ve Dernek Yönetimi' konusunda teknik destek sağlayan Nejat Taştan iki gün boyunca, merkez ve şube çalışanları arasında eşgüdüm, derneğin merkez ve şubelerinin kuruluş aşamasından başlayarak derneğin fiili faaliyetlerini sürdürdüğü sürece karşılaşacağı tüm mevzuatlar, yasal sorumluluklar, derneklerin sevk ve idaresi konularında deneyimlerini paylaştı. 

STGM'nin, dernekler mevzuatı ve mevzuatın uygulanmasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle, sivil toplum örgütlerine hem teknik hem de hukuksal destek sağladığı bildirildi.

http://www.haberdiyarbakir.com/kurdi-derden-egitim-calismasi-31454h/

 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.