TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

direniyoruz.biz - 30.11.2007

Güncelleme Tarihi 08.11.2010

STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi Açıldı

Odunpazarı Belediyesi tarafından verilen destek ile Eskişehir ve çevresinde faaliyetlerini sürdüren pek çok Sivil Toplum Kuruluşuna destek vermek amacıyla oluşturulan Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Eskişehir Yerel Destek Merkezi Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ve çok sayıda protokol üyelerinin katılımları ile açıldı.

Sivil Toplum Kuruluşlarının Yerel Yöneticilerin gören gözü, tutan eli ve işiten kulağı olduğunu söyleyen ve STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi’nin, ESYO’nun önemli başarılarından birisi olduğunu ifade eden Başkan Sakallı, STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada;

  Türkiye’nin öncü ve lider Sivil Toplum Hareketi ESYO’ nun içinde hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin yer aldıklarını, Odunpazarı Belediyesi’ nin ESYO çalışmalarında sadece elini değil yüreğini ve kalbini de taşın altına koyduğunu ve Türkiye’ de bu konuda öncü olmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Sakallı; “Odunpazarı Belediyesi olarak bütün çalışanlarımızla birlikte bu çalışmanın içerisinde yer aldık. Uzaktan bakıldığında küçük bir oluşum gibi görünse de bu çalışma büyük bir birliktelik çalışmasıdır” dediği konuşmasında “Bugün bu çalışma Eskişehir’ deki bütün kesimlerin barış ve esenlik içinde yaşayacağının teminatıdır” dedi.

 ESYO çalışmalarının içerisinde yer almamızda bize etken olan,  STK’ları demokratik bir yaşam biçimi, Demokratik Kitle Örgütlerini ise bir kent yönetimi tarzı olarak algılamış olmamızdır” diyen Başkan Sakallı, kurulduğundan bu yana amacı doğrultusunda istikrarla ilerleyen ESYO’ nun bu başarısının devam etmesinin, katılımcı STK’ların ve diğer tüm paydaşların süreci sahiplenmesi ile orantılı olduğunu söyledi.

http://www.direniyoruz.biz/index.asp?sec=1&newscatid=1&newsid=4829

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.